Tags

, , , ,

Değerli Dostlar,

Bugün sizlere Kiev’den güzel anılarla ayrıldığım, key lime cake’in damağımda bıraktığı lezzet ile gönlümde taht kuran bir mekandan bahsedeceğim.

Milk Bar kendine has dekoru ve menüsü ile Kiev’deki diğer işletmeler arasından sıyrılmayı başarmış, hem turistlerin hem de yerel halkın beğenisini toplamış bir mekan.

Menüsü oldukça zengin. Her cumartesi ve pazar 09-17:00 arası brunch var. Hafta içi kahvaltı seçenekleri, çeşitli çay ve kahveleri, kek ve tatlıları ile sandviç seçenekleri olan bir cafe.

Çalışanları ilgili, güleryüzlü ve İngilizce biliyor ve İngilizce menüleri de mevcut. İçeride oturabileceğiniz gibi dışarıda da oturabiliyorsunuz.

Biz Milk Bar’a kahve içip tatlı yemek için gittik.

Ben sütlü bir filtre kahve istedim. Aşağıdaki resimde gördüğünüz tatlılar yakından bakınca o kadar cazip gözüküyorlardı ki hepsinin tadıma bakmak istedim. Bir türlü seçim yapamadım.

Kararsızlığımdan kurtulmak adına ve yerel bir tat olması düşüncesiyle klasik Ukrayna Cheesecake’i istedim. Kekler yeni pişirilmişti, üzerlerine bir parça krema ile böğürtlen sosu ilave ederek yedim. Kekler kalın küçük pancake ayarındaydı. Lezzet olarak bende hayal kırıklığı yarattı. O kadar tatlı arasından bunu nasıl buldum diye düşünmekten kendimi alamadım.

Güney Florida’nın özel keki olan key lime cake ise efsaneydi, tadı hala damağımda. Ortasına konan bir parça krema ile servis edildi. Ağzınıza aldığınızda hissettiğiniz  aroması müthişti, dokusu çok iyiydi, sunumu güzeldi. 

Toplamda 50 TL gibi bir hesap ödedik. Milk Bar’ın Kiev’in geneline göre daha pahalı olduğunu söyleyebilirim. Türkiye ile ise eşdeğer olduğunu düşünüyorum. O nedenle rahatlıkla gidilebilir.

Merkezi konumda oluşu, lezzet ürünleri, hızlı servisi ve huzurlu ortamı ile başarılı bir işletme olduğunu söyleyebilirim.

Adres: Rustaveli Shota vul. 16, Kiev 01001, Ukrayna

Te: +380 44 237 0907

Web: http://milkbar.com.ua/en