Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

Paris gezimizde ilk durağımız 1959 yılında Paul Gineste de Saur’un “Le Relais de Venise” isimli İtalyan Restoranını alması ile günümüze kadar uzanan yolculuğunun yaşandığı bir restoran.

Bu restoranın özelliği rezervasyon kabul etmemesi, bir mönüsünün olmaması, set mönü şeklinde sunulan yemekte sadece tatlı ve peynir seçeneğinin sunuluyor olması.

Restoran iki katlı, resimde görülen bölüm üst kat. Oldukça sıkışık yan yana dizilmiş iki kişilik masalar ile üç adet dört kişilik masadan oluşuyor. Alt kat daha da sıkışık masalar arasından geçip üst kata ulaşmak için ciddi bir mücadele verdik.

Garsonumuz yanımıza gelip eti nasıl istediğimizi ve kaç porsiyon istediğimizi sordu. Ardından mönüye dahil olan cevizli sirke ve hardal soslu salatamızı servis etti. Salatanın sosu başarılıydı. Yeşillikler tazeydi, sos ile güzel harmanlanmıştı.

Kısa bir süre sonra etimiz geldi. Garson tabaklara soslu et ile kızarmış patatesi servis ettikten sonra kalanını soğumadan muhafaza etmek için servis masasına götürdü.

Et çok iyi marine edilmişti, lokum gibiydi. Sosu muhteşemdi et ile uyumu harikaydı. Patatesler çıtır çıtırdı.

Yemek kalitesi çok iyiydi. Fiyat performans Paris için bence süperdi. İki porsiyon antrikot ve salata fiyatı 55 Euro. Tatlı, peynir ve kahve fiyatları 6-8 Euro arasında değişiyor.

Adres: 271 Boulevard Pereire, Porte-Maillot, Paris France

Tel: 0145 74 27 97

Web: http://www.relaisdevenise.com/