Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

Çukurambar’da yeni açılan Ziverbey Cafe Restaurant başarılı iç dekorasyonu ile diğer işletmelere göre bir fark yaratmış gözüküyor.Girişte kış bahçesi formatında sigaralı bölümü yer alıyor.

Ana girişten içeriye doğru uzun bir koridorda ilerlerken farklı bir dünyaya giriş yapıyor gibi hissediyorsunuz. Yüksek tavanı ve sağlı sollu geniş ahşap masalı oturma gurupları ile dikkat çekiyor.

Ardından geniş ve ferah bir salona çıkıyorsunuz. Salonun bitiminde bir oda, çocuk oyun olanı olarak düzenlenmiş. Oyun ablası eşliğinde top havuzunda çocuğunuz oyun oynayabiliyor.

Gelelim asıl konumuza Ramazan vesilesi ile gittiğimiz Ziverbey’de çorba olarak yuvalama, düğün ve mercimek çorbası olmak üzere üç seçenek sundular. Ben düğün çorbasını seçtim. Bol kuzu eti ile hazırlanmış çorba hem kıvam olarak hem lezzet olarak başarılıydı. Masaya serpme olarak bırakılmış iftariyelikler çeşit ve içerik olarak yeterliydi. Salata taze yeşilliler ile hazırlanmıştı. Ara sıcak olarak servis edilen fındık lahmacun çıtırdı ve içi özenle hazırlanmıştı.

Ana yemek olarak kuzu tandır ile karışık ızgara seçenekleri sunuldu. Ben kuzu tandır seçtim. Patates püresi, bulgur pilavı ile közlenmiş biber ve domatesle servis edilen kuzu tandır beklediğimden daha yağlı geldi. Ancak hem porsiyon hem lezzet olarak iyiydi. Patates püresi ile bulgur pilavının aynı tabakta sunulması benim pek hoşuma gitmez. İkisinden birisinin olması yeterli. 

Misafirimizin tercihi olan ızgara bonfilenin sunumunu başarı buldum. Ayrıca, bonfile çok güzel marine edilmiş ve tam istediğimiz şekilde pişirilmişti. Kuzu tandırdan daha çok hoşuma gitti.

Yemeğin finalinde şerbeti tam kıvamında, ısırdığında ağızda dağılan, çıtır çıtır bir tatlı vardı.

Ziverbey’i bir bütün olarak değerlendirirsek, ortam ve yemekler ile bizden tam not aldı. İftar mönüsü kişi başı 70 TL.

Adres: Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No17/1 Çukurambar – Ankara
Tel 312 284 2493
Web: https://www.ziver-bey.com