Tags

, , , ,

Değerli Dostlar,

Selanik’te şehir merkezinde gezerken güzel bir kahve içmek, kordon boyunda güneşin batışını izlemek ve biraz soluklanmak için Cafe Mikel’e gittik. IMG_1609Cafe Mikel çok kısa sürede 118 şubeye ulaşmış yerel bir zincir. Bu başarının baş aktörü Eleftherios Kyriakakis, Larissa’da büyümüş, sektörü çok iyi analiz etmiş bir işletmeci. Cafe Mikel’i diğer işletmelerden farklı kılan yanı ise kahve dükkânı, kafeterya ve bar olma özelliklerini bir arada taşıyor olması. Sabah 6 ile akşam 24 arasında hizmet veren Cafe Mikel, Yunan gençleri arasında popüler bir mekân. Yunanlıların milliyetçi tutumları bu zincirin tutmasının arkasında yatan başka bir neden, bu sayede yerel/ulusal işletmeler çok uluslu şirketler ile rekabet edebilir hale geliyor. IMG_1587Cafe Mikel geniş mekânlarda, oturmaya dayalı bir hizmet sunuyor. Her şubenin, müşterileri karşılayan ve yer gösteren bir yöneticisi var. Bizi de girişte karşıladılar, masamızı gösterdiler ve ardından garson gelip siparişimizi aldı.

Kahve seçenekleri oldukça fazlaydı. Hava sıcak olduğu için soğuk içilen kahveler bölümüne yoğunlaştık. IMG_1600Ben kahvenin o vazgeçilmez tadını damağımda hissetmekten çok hoşlandığım için şekersiz ve kremasız bir frappe istedim. Yoğun köpüğü ve aroması ile kahvemi keyifle içtim. IMG_1601Diğer kahve ise yine soğuk olarak hazırlanmış bir cafe latteydi. Sunumu ile göz dolduran latte, bol köpüğü, hafif kahvesi ile rahat bir içim sunuyordu.

Cafe Mikel lezzetli kahveleri çeşitlendirerek bir başarı yakalamış. Tabii bu başarının ardında doğru kahve seçimi ile doğru araç gereç kullanımı ile başarılı bir ar-ge yatıyor.

Adres: 67th Nikis Avenue, Thessaloniki

Telephone: 2310283507

Web: http://www.mikelcc.gr/en/