Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

Bir vesile ile Bodrum’dan Milas’a geçtiğimde öğle yemeği için daha önce adını duyduğum Adalılar Kebap Salonu’na gittim. Kebap salonunu bulmak için biraz şehir merkezinde dolaşmam gerekti. En sonunda dar bir sokakta karşıma çıktı. IMG_8484Resimde yer aldığı gibi dükkânın iki kapısı var. Biri mutfak bölümüne diğeri yemek bölümüne açılıyor. IMG_8489Kapı önünde üç, içeride ise dört masa mevcut. Duvarda daha önce bu mekâna gelmiş ünlülerin fotoğrafları yer alıyor.

Masama geçince dükkânın sahiplerinden Ercan Bey gelip siparişimi aldı. Ben yarımşar porsiyon köfte, şiş ve ciğer istedim. IMG_9826Kendi yapımları olan açık ayran ile birlikte kısa bir süre sonra siparişim masamda yerini aldı. IMG_9827Yemeğe işletmenin tavsiyesi üzerine istemiş olduğum saçta zeytinyağında kızarmış olan ciğer ile başladım. Ciğer bana biraz sert geldi. Ciğerde kuzu ciğerinin yumuşaklığı ve gevrekliğini bulamadım. Ciğerin ne ciğeri olduğunu sorduğumda dana ciğeri olduğunu öğrendim. Pişirme tekniğinden mi, yoksa ciğerin dana ciğeri oluşundan mı bilemiyorum ama ciğer bende beklenen başarılı etkiyi bırakmadı. IMG_9828Ardından bir parça şiş aldım. Şiş tam istediğim gibiydi. Kararında pişmişti, lezzetli ve yumuşaktı. IMG_9830Son olarak, Adalılar Kebap Salonu’nun spesiyali olan köfteyi tattım. Köftenin harcı çok iyi ayarlanmıştı, eti lezzetliydi.

Genel olarak yemekten memnun kaldım. Köftenin kıyması, şişlik et ve dana ciğer çok iyi işlenmiş, etin sinirleri, ciğerin zarı çok güzel temizlenmişti. Ayrıca, et oldukça lezzetliydi. Bir tek ciğer beklentimi karşılamadı. Ayran ise standarttın ötesinde bir lezzet sunamadı.

Adres: Hisarbaşı Mahallesi Kızılay Cd. No:40 Milas – Muğla

Tel: 252. 512 2812