Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

Eskişehir’de bir başka durağımız “Acıktım Kafedeyiz” oldu. Kanatlı AVM’nin sırasında yer alan kafe sakin ve huzurlu ortamı ile bizi kendine çekti. IMG_9386Hava serin olduğu için kafenin arka cephesinde yer alan kış bahçesi yerine içeride oturmayı tercih ettik. IMG_8329Mönü bir kafenin mönüsünde olması gerektiren her şeyi barındırıyordu. Et yemekleri, pizza ve makarna çeşitleri, krep, sandviç …. IMG_8322Mönüden lokum bonfile, dört peynirli pizza, ıspanaklı krep ve Akdeniz salatası seçtik, mönü harici ızgara bonfile istedik. IMG_9392Lokum bonfile sacda tereyağı ile pişirilip, kızarmış patates ve spagetti ile servis edildi. Bonfile yağsız bir et olduğu için tereyağında pişirilince ağır olmamış, gevrek ve lezzetli bir hal almıştı. IMG_9394Bonfilenin yanında ayrı bir tabakta servis edilen domates soslu spagetti, daha lezzetli olabilirdi. Tereyağında pişmiş bonfilenin yanında baharatlar ile zenginleştirilmiş daha aromatik soslu bir spagetti aradım ama bulamadım. Tadı çok düzdü salçalı spagettinin ötesine geçememişti, yerken keyif alamadım. IMG_2469Dört peynirli pizzada mozzarella, isli peynir, ceddar ve tulum peyniri kullanılmıştı. Lezzeti iyiydi. İsli peyniri ve pizza sosu daha bol olsaydı benim gönlümü daha çok kazanacaktı.

IMG_2471Mönü haricinde istediğimiz ızgara bonfile, kızarmış patates ve yassı spagetti ile servis edildi. Bonfile dilimlerinin çok ince olması nedeniyle et kurumuş ve hızla soğuduğu için de lezzetten eser kalmamıştı. Spagettiden de yukarıda değindiğim sebeplerle bir keyif alamadım.IMG_9389Gecenin sürprizini ıspanaklı krep yaptı. Hem krep hem de ıspanak çok lezzetliydi. Sunum ve lezzet olarak çok başarılıydı.

IMG_9387Taze yeşillikler ile hazırlanan Akdeniz salatası sunum ve lezzet olarak başarılıydı. Yemeklerimize güzel eşlik etti.

Eskişehir’de geniş bir iç mekân ve arka cephesinde parka bakan yine geniş bir kış bahçesine sahip kafede başarılı bir dekorasyon ile huzurlu bir ortam yaratılmış. Özellikle et yemeklerinin pişirilmesinde gösterilecek özen ile başarı grafiklerini daha yukarı taşıyacaklarına inanıyorum.

Adres: Hoşnudiye Mah. İsmet İnönü Cad. Güneş Apt. No:61/A Cumhuriyet, Tepebaşı, Eskişehir

Tel: 222.231 9933

Web: http://www.aciktimkafedeyiz.com/