Tags

, , , , ,

Değerli Dostlar,

Sazova Parkı olarak bilinen Eskişehir’in önemli gezilecek ve görülecek yerlerinden biri olan Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı‘na gittik. Park birçok bölümden oluşuyor. Bunlardan en önemlileri Masal Şatosu,IMG_9561Korsan Gemisi,IMG_9562Bilim Merkezi & Uzay Evi ve Sualtı Dünyası.

Yürümek istemiyorsanız parkın hemen girişinde yer alan tren ile istediğiniz noktaya gidebiliyorsunuz. Parka gittiğimiz gün hava yağışlı olduğu için biz trene binmeyi tercih ettik. Tren ile dolaşmak çok keyifliydi.

Hava yağışlı olduğu için Masa Şatosu’na gitmeyi tercih ettik. Şatonun kuleleri farklı yapılardan esinlenmiş. Çan Kulesi (Diyarbakır), Adalet Kulesi (Topkapı Sarayı), Ulu Kule (Mardin), Burgulu Kule (Amasya), Galata Kulesi (İstanbul), Yivli Kule (Antalya), ve Kız Kulesi (İstanbul). Masal Şatosu’nda Gizemli Yolculuk, Efsaneler Diyarı, Bir Varmış Bir Yokmuş, Masal Masal İçinde olarak adlandırılmış farklı turlar mevcut. Gişeden bilet alarak (oldukça ucuz) bu turlara katılabiliyorsunuz.

Biz Masal Şatosu’nda çok keyifli anlar yaşadık. Bir şeyler yemek içmek için parkın içinde bulunan Kahve Evi’ne gittik. Parkın içinde iki tane Kahve Evi bulunuyor.

IMG_9612Bizim gittiğimiz yüksek tavanlı geniş içi mekâna ve

IMG_8360terasa sahip olanıydı.IMG_8367Mönüsü oldukça zengin ve fiyatları da bir o kadar uygun. Yemek olarak ızgara bonfile tercih ettik.IMG_9566Izgara bonfile, ahşap steak tabağında hoş bir sunum ile servis edildi. Bonfile istediğim gibi pişmişti, garnitürleri ile birlikte doyurucu olduğunu söyleyebilirim.IMG_8362Yemek üzerine kahve içerek son noktayı koyduk.

Güzel bir havada tüm günü doya doya yaşayabileceğin bu parka tekrar gelmek üzere veda ettik. Sazova Parkı, Eskişehir Kütahya yolu üzerinde bulunuyor. Özel araçla gitmeniz tavsiye olunur. Ancak isteyenler için parka rahat ve hızlı toplu ulaşım da mümkündür.

 Adres: Sazova Mah., Bilim Sanat Ve Kültür Parkı, Eskişehir Merkez/Eskişehir

Telefon:(0222) 324 3000

Web: http://www.kocatepekahveevi.com.tr