Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

Bir vesile ile kısa bir Mersin seyahati gerçekleştirdim. Bu seyahatte gidilecek yerleri Mersinli bir arkadaşımın tavsiyesi doğrultusunda belirledim.  İlk durağım 1985 yılından beri Mersinlilere hizmet veren Has Künefe oldu.

IMG_2672

Has Künefenin biri Pozcu, diğeri Mezitli olmak üzere iki şubesi bulunuyor. Ben şehir merkezinde hizmet veren Pozcu şubesine gittim.

IMG_2676

Has Künefe sadece künefe satmıyor. Baklava, dondurma, sütlü tatlı ve pasta çeşitleri dışında kerebiç ve çezerye de satıyor.

IMG_8704

Büyük tepsilere yapılan künefeler dilim dilim kesilerek tabağa alınıyor ve üzerine sıcak şerbet dökülerek servis ediliyor.

IMG_2675

Ben patronun tavsiyesine uyarak “Has Özel” istedim. Bu künefe porsiyon olarak hazırlanıyor. Kadayıfı el kırması, peyniri ve tereyağı daha bol. Ayrıca, içinde çekilmiş fıstık da bulunuyor.

IMG_8702

Gözünüzün önünde yavaş yavaş pişiriyorlar.

IMG_8707

Sıcak şerbet ilave ederek servis ediyorlar.

IMG_2683Gelelim lezzetine, el kırması kadayıf çok güzel kızarmıştı. Biraz önce belirttiğim gibi peyniri çok boldu, lezzeti çok iyiydi. Yemekten büyük bir keyif aldım.

IMG_2678

Çok hoşuma giden bir uygulama ise masalarda termos içinde soğuk su bulunması. Suya para vermiyorsunuz. Has Özel için 8 TL ödedim.

Adres Merkez (Pozcu): Güvenevler Mh. G.M.K. Bulvarı No:302 Yenişehir – Mersin

Tel: 324. 326 0090

Web: www.haskunefe.com.tr