Tags

, , , ,

Değerli Dostlar,

Niyetim Uşak’ta öğle üzeri olup şehir merkezinde dolaşıp alternatif mekânları tespit etmek ve güzel bir yemek için aralarından birisini seçmekti fakat Uşak’ta akşam 7 gibi oldum. Şehir merkezine geldiğimde karşımda bir anda Ezogelin Kebap Salonu’nu gördüm. Uşak ile ilgili yaptığım araştırmalarda Ezogelin Kebap Salonu’nun da adına rastlamıştım.  Hava karardığı için ve benim de fazla dolaşacak vaktim olmadığı için burasını denemeye karar verdim.

1569

Ezogelin Kebap Salonu iki katlı bir binadan oluşuyor. Ana girişin sol tarafında içeriden bağlantısı olan ve sadece tatlı satışı yapılan ayrı bir bölümü daha var. İçeriye girince üstü açılır-kapalır tavanlı hoş bir dekora sahip tuğla duvarlı bir mekâna geçiliyor.

1560

Bu salonda ilk gözüme çarpan önceden rezervasyon yaptırılmış masalar oldu. Bu masalar bir vazo çiçek, mumlar ve masanın üzerine serpiştirilmiş çiçek yaprakları ile romantik bir yemek için hazırlanmışlardı. Zaman ilerledikçe çiftler masalardaki yerlerini aldılar.

1554

Masada bulunan mönüde döner, kebap, pide ve balık çeşitleri mevcuttu. Mönüde fiyat bilgisine yer verilmemişti. Garson İskender tavsiye edebileceğini söyledi.

1563

Kömür ateşinde döner güzel gözükse de ben tercihimi beyti sarmadan yana kullandım.

1824

Masama ikramlar sırasıyla gelmeye başladı. İlk önce keşkek servis edildi. Keşkek tam kıvamında pişmişti. Çok güzel dövülmüştü, buğday tam kıvamındaydı yerken keyif aldım. Bazı masalara servis edilen keşkeklerin üzerinde et vardı. Farkı sorduğumda etli olanların ilave ücrete tabii olduğunu söylediler.

1825

Ardından çiğ köfte ve salata geldi. Çiğ köfte lezzet olarak ortalamanın biraz üzerindeydi.

1826

Salata taze yeşillikler hazırlanmıştı, özellikli bir salata değildi.

1830

Ardından ana yemeğim olan beyti sarma geldi. Görüntü olarak iştah kabartıcıydı, tereyağı kokusu cezbediciydi, bol soslu olarak hazırlanmıştı, eti lezzetliydi, lavaşı inceydi. Beğenerek yedim.

Tatlı olarak sadece fıstık sarma kaldığı için tatlı yemedim. Genel olarak yapılan servisleri gözlemlediğim kadarı ile önce keşkek, salata ve çiğ köfte ardından sıcak lavaş, tereyağı bal, kaymak ve tulum peyniri; ara sıcak olarak bir parça ızgara sucuk şeklinde devam eden bir yemek ritüeli mevcut.

Bir su ve beyti sarma için 25 TL hesap ödedim.

Adres: İsmetpaşa Cd.İslice Sk. No:18 (Belediye Yanı) – Uşak

Tel: 276. 222 2222

Web: http://www.ezogelin.com.tr/