Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

Göksu Lokantası 1989 yılında Kızılay Bayındır 1 Sokak’ta hizmet vermeye başlamış, ardından ikinci şubesini 2009 yılında Nenehatun Caddesi’nde açmış.

Biz Nenehatun Caddesi’nde beş katlı bir binada hizmet veren Göksu Lokantası’na gittik. Bu binada iş yemeklerine ve toplantılara uygun farklı büyüklüklerde salonlar mevcut. 110 kişilik bir iftar yemeği için ikinci katta hazırlanan salona geçtik.

00311

İftar yemeği mönümüz iftar tabağı, mercimek çorbası, su böreği, mevsim salata, iç pilavlı kuzu dolma ve dondurmalı kazandibinden oluşuyordu.

003

İftariyelik olarak hurma, zeytin, pastırma, sucuk ve tulum peynirinden oluşan bir tabak hazırlanmıştı. Ayrıca ayrı bir tabakta iki parça petek bal sunulmuştu. Tadımlık olarak yeterli, lezzet olarak başarılı bir tabaktı.

001

Kırmızı mercimekten yapılmış süzme mercimek çorbasının kıvamı ve lezzeti iyiydi. Beğenerek içtik.

002

Mevsim salata olarak havuç, mor lahana, marul ve maydanozdan oluşan bir salata hazırlanmıştı. Kalabalık bir gruba önceden hazırladıkları için biraz tazeliğini kaybetmişti. Özellikli bir salata değildi.

006

Ara sıcak olarak su böreği servis edildi. Ne çok kalın ne de çok inceydi. Ev yapımı kıvamındaydı. Su böreği çok lezzetliydi. Hamur açılıp yapıldığı yerken ağızda dağılmasından belliydi. Yağ oranı çok iyiydi, içindeki peynir yeterliydi.

008

Ana yemeğimiz olan iç pilavlı kuzu dolma özel bir sos ile servis edildi. Kuzu ciğerli iç pilav kitabi olarak hazırlanmıştı. İçindeki baharat, kuş üzümü, fıstık ve kuzu ciğeri ideal ölçüde kullanılmıştı. Pilav tane taneydi lezzeti güzeldi. Kuzu buttan hazırlana et fırında piştikten sonra üzerine sos ilave edilerek servis edilmiş. Et yumuşacıktı, ağır bir kokusu yoktu. Kuzu ciğerli iç pilav ile uyumu mükemmeldi.

012

 Tatlı olarak dondurmalı kazandibi servis edildi. Kazandibinin dokusu ve lezzeti iyiydi ama yeterince üstü yanmadan alındığı için rengi açıktı. Sevdiğim o yanık kazandibi tadını bulamadığım için tatlıdan çok keyif almadım.

Göksu Lokantası gerek yemek salonun dekorasyonu gerekse servis kalitesi açısından oldukça başarılıydı. İftar için sunulan mönüden ve yemeklerden herkes memnun kaldı. İftar mönüsünün fiyatı 50 TL idi.

Ayrıca, Göksu Lokantasının oldukça zengin bir mönüsü var. Çeşit çeşit çorbalar, sebze yemekleri, tencere yemekleri, Karadeniz yemekleri, zeytinyağlılar, et yemekleri, kebap, makarna, pide çeşitleri bulmak mümkün. Pazar günleri 10.00- 14.00 arası brunch için de tercih edilebilir. Brunch fiyatı 30 TL.

Tahran Caddesi girişinde yer alan kebap ve işkembe salonu da mevcut. Bu salon ocakbaşı ve açık mutfak olarak hizmet veriyor. Kebap ve işkembe salonu hariç diğer solanlarda %10 hizmet bedeli faturanıza ilave oluyor.

Adres: Nenehatun Cd. No:5 Çankaya – Ankara

Tel: 312. 437 5252

Web: http://goksulokantalari.com

Adres: Bayındır Sk. 22/A Kızılay – Ankara

Tel: 312. 431 2219

Advertisements