Tags

,

Değerli Dostlar,

Konya’da yediğimiz güzel kebaplar ve etliekmekler üzerine güzel bir baklava yemek için arayışlarımız devam ederken Bal Baklava’nın isminin ön plana çıktığını gördük.

IMG_1774

Halil ve Erhan Işık kardeşlerin yaklaşık 4 yıl önce açtığı bu baklavacı, ilk günden bu yana kaliteden ödün vermeden Konyalılara hizmet vermeye çalışıyormuş.

IMG_1776

Dükkâna girince hemen sağ tarafta tezgâh yer alıyor, içerisi oldukça küçük. Dört masa ve arka bölümde yer alan oturma grubu ile mekân sonlanıyor

Bizim gittiğimiz gün bir düğün için verilmiş siparişleri yetiştirmeye çalıştıkları için tezgâha sadece cevizli ve fıstıklı baklava çıkarmışlardı. Daha fazla çeşit tatmayı arzu ediyorduk ama mevcut ile yetinmemiz gerekti.

IMG_6978

İlk önce cevizli baklavayı tattık. Baklavanın katmanlarını çok net görülüyordu. Isırınca ağızda dağılan, çıtır, tereyağı tadının net olarak alındığı ve şerbetinin iyi ayarlandığı bir baklava olduğunu söylemek isterim. İçinin cevizi boldu, baklavanın lezzeti iyiydi.

IMG_6980

Ardından fıstıklı baklavanın tadına baktık. Cevizli baklavanın tüm özelliklerini barındırdığını söylemek isterim. Çıtırlık, malzemenin kalitesi ve lezzeti ile beğenerek yedik.

Baklavalarının günlük olduğunu asla bir önceki günün baklavasının tezgâha bir daha çıkmadığını, unundan, tereyağına kadar tüm malzemelerin özenle seçildiğini söylediler. Biz de baklavaları test ettik ve onayladık 🙂 Kaliteli malzeme ve işçilik ile ortaya başarılı bir ürün çıkmış.

Adres:Devricedid Mh. Müneccimbaşı Sk. No:14/A Selçuklu – Konya

Tel: 332. 351 6642