Tags

, ,

Değerli Dostlar,

Bugün sizlere Emek’te yeni hizmete girmiş bir dönerciden bahsedeceğim. 3 ortaklı bu işletme döner üzerine hoş bir konsept ile hizmet vermeye başladı.

Mekân oldukça geniş bir cepheye sahip olduğu için yemek salonu ferah ve aydınlık. Geniş ve rahat oturum grupları ile yemek daha da keyifli hale getirilmek istenmiş. Salonun arka kısmında 25 kişiye kadar grupların ağırlanabileceği bir bölüm oluşturulmuş. Grup yemeklerinin salonun gürültüsünden uzak ve keyifli geçmesi için çok güzel düşünüldüğünü söylemek isterim.

IMG_0492

Mönü oldukça sade, baş aktör döner. Pide üstü, pilav üstü, soslu dürüm, İskender, döner beyti ve dönerli pide çeşitleri mevcut. Döner servisinde kullandıkları pideleri kendi fırınlarında hazırladıkları için isteyenlere birkaç çeşit pide alternatifi de sunuyorlar.  Tatlı olarak ise kadayıf var.

IMG_0484

Masamıza geçtikten sonra mevsim salatası ile turşu servis edildi. Mor lahana, marul ve havuç ile hazırlanan salatanın malzemeleri oldukça tazeydi. Turşu kütür kütürdü.

IMG_0476

İlk olarak antrikot çorba ile başladık. Şefin spesiyali olarak bize sunulan çorba oldukça lezzetliydi. Görüntü ve tat olarak düğün çorbasını andırıyordu. Çorbada kullanılan et oldukça yumuşak ve boldu. Üzerine limon sıkarak afiyetle yedik. Sirkeli ve sarımsaklı sos ile de servis edildiğini de öğrendim.

IMG_0486

Ardında dönerli pide servis edildi. Kapalı pide olarak hazırlanan içinde kaşar peyniri ve döner bulunan pide közlenmiş biber ile servis edildi. Dönerin lezzetinin hamura geçmesi ve kaşarın eriyip pide ve döner ile bütünleşmesi sonucu ortaya başarılı bir lezzet çıktığını söylemek isterim.

IMG_0489

Peşinden pideli dönerimiz servis edildi. Döner’in eti Amasya’dan geliyormuş. Süt danasından özenle sinirleri ayıklanarak hazırlanan et, soğan ve tuz ile marine edildikten sonra döner tezgâhında yerini alıyormuş. Ben etin lezzetini çok beğendim. Ustam eti çok güzel terbiye etmişti. Tadına tuzuna diyecek bir şey yok. Dönerde kullanılan kuyruk yağı tam karardı.  Dönerin pidesi ise süperdi. Fırından çıkıp sıcak sıcak servis edilmişti. Döner yerken bir pideden bu kadar çok keyif aldığımı hatırlamıyorum. Tuzsuz, hatta ağızda sonradan hafif bir tatlılık bırakan çok lezzetli bir pideydi. Döner servis ederken tırnak pideyi fırından çıktığı gibi servis etmek bence muhteşem bir düşünce. İşletmeyi tebrik etmek gerek.

IMG_0499

Aileniz ve sevdiklerinle birlikte hoş bir mekânda güzel bir döner yemek istediğinde Döner Keyfi güzel bir alternatif olabilir.

IMG_0485

Güzel dibek kahvesi olduğunu öğrendim sevenlere duyurulur. Vakit darlığından ben içemedim ama ilk fırsatta tadıp bu kısma ilave etmeyi düşünüyorum.  Ayrıca, tatlı olarak kadayıf sunuyorlar.

Pide üstü döner 12 TL., pilav üstü döner 14 TL., İskender 14 TL., döner beyti 14 TL. ve dönerli pide 12 TL.

Adres: Bosna Hersek Cd. No:18 Emek – Ankara

Tel: 312. 215 0633