Tags

, , , ,

Değerli Dostlar,

 Bu yılın son postunda hepinizin yeni yılını kutlar sağlık, mutluluk ve bol lezzet duraklı bir yıl dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

IMG_1584

 Gar Küçük Ev, Selim Sırrı’nın yanında yer alan Biga 2 Sokağı’nda yer alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere bina TCDD’ye ait, sözleşme kapsamında işletmelere kiralanıyor. Dolayısıyla bu yazı şimdiki işletmenin değerlendirmesini içeriyor.

IMG_1576

 Tek katlı önünde küçük bir taşlık alanı olan binanın içi kebapçı formasyonuna sahip. L tarzındaki binada mutfak yemek salonundan ayrı olarak dizayn edilmiş.

IMG_1575

 Mönüsünde kebap ve pide çeşitleri mevcut ayrıca günlük çorba ve Ankara döneri de yapıyorlar.

IMG_1578

 Ben kuşbaşılı kaşarlı pide ile başladım. Mevsim yeşillikleri ile hazırlanan salata ile pide servis edildi. Taze ürünlerden oluşan salata oldukça sade hazırlanmıştı. Standart bir salatanın ötesinde değildi. Pide odun ateşinde pişmişti. Ben oldukça başarılı buldum. Pide içinde kullanılan kuşbaşılar sinirsiz ve yumuşaktı, peynir lezzetliydi. Fiyat performans açısından 8.5 TL’ye yenebilecek iyi bir kuşbaşılı kaşarlı olduğunu söylemek isterim.

IMG_1580

 Ardından Ankara döneri istedim. En çok hoşuma giden garsonun tekrar yeniden servis açması ve döner ile birlikte tekrar salata getirmesi oldu. Anladığım kadarıyla çok talep olmadığı için döneri oldukça küçük hazırlamışlardı ve odun ateşi kullanmıyorlardı. Öğle vakti ilk giden bendim, ardından gelenler oldu ve toplamda altı masa olduk. Döneri ilk benim için kestiklerinden dışı biraz fazla pişmişti. Dönerin eti biraz daha iyi terbiye edilebilirdi. Genel olarak yağ oranı iyiydi, kıyma yoktu ve sunumu güzeldi. Dönerin fiyatı 9.5 TL idi. Daha ucuza et döner olmayacağı varsayımı altında fiyat performansı olması gereken diye düşünüyorum.

IMG_1582

 Yemek üzerine tatlı almadım. Mönüde künefe mevcut. Künefeyi kendileri yapmıyor, hazır künefe kullanıyorlar. Yemek üzerine çay servisleri mevcut. Bana gelen çay daha demini almamıştı içemedim yarım bıraktım.

 Gar Küçük Ev, 19 Mayıs civarında işi olup öğlen sakin bir ortamda çok beklemeden odun ateşinde pide yemek isteyenlere önerebileceğim bir mekan.

 Adres: Selim Sırrı yanı Biga 2 Sk. Ankara

Tel: 312. 310 2909