Tags

, , , , ,

Değerli Dostlar,

 Uzun yıllardır sadece Kızılay’da hizmet veren Divan Patisserie kısa bir süre önce Köroğlu şubesini açarak hizmet verdiği şube sayısını üçe çıkardı.

 Kek, çikolata, draje, lokum, dondurma, kurabiye, pasta, tart ve petit four ve viennoserieler dışında su böreği de mevcut. Ayrıca, Türk kahvesi, frambuaz, şokola, fıstık, passion fruit, gül, karamel ve vanilyalı macaron çeşitlerini de bulabilirsiniz.

IMG_0442

 Pastahanenin girişinde dışarıda oturmak isteyenler için birkaç masa mevcut. İçeride ise üst katta oldukça sade bir oturma mekanı yaratılmış.

IMG_0444

 Mönüsünde kahve çeşitleri, vitrinde yer alan yukarıda saydığım ürünler dışında salata ve sandviç çeşitleri de mevcut.

IMG_0456

Biz portakal suyu ile kulüp sandviç istedik. Kulüp sandviç bir parça yeşillik ve domates eşliğinde servis edildi. Kulüp sandviç sunumu ve lezzeti ile başarılıydı.

IMG_0447

 Ardından cappucino ile Divan special istedik. Divan special, çikolata ve vanilya pandispanya arasına çikolata kreması ve çikolata parçacıkları ile hazırlanıyor. Ben daha yoğun çikolatalı bir pasta beklerken, beklentimin aksine oldukça hafif bir pasta ile karşılaştım. Kahve ile uyumu güzeldi.

IMG_0446

Divan Patisserie’nin Köroğlu’nda farklılık yaratacağını düşünüyorum. Lezzetini ve kalitesini ispatlamış bir işletme olarak pastaları beni her zaman mutlu etmiştir. Cappucino 9 TL, Portakal suyu 8 TL, Divan special 11 TL, Kulüp sandviç 15 TL.

 Adres: Uğur Mumcu Cd. No:41/B GOP – Ankara

Tel: 312 438 4656

Web: http://www.divanpatisserie.com/