Tags

, , , , ,

Zeki Özen ve Barış Yaşa’nın 2001 yılında Antalya Migros AVM’de açtıkları Shakespeare Bistro hızla şubeleşerek Antalya’da beş, Kayseri’de iki, Bursa ve İstanbul’da birer şube ile on bir yıl içinde toplamda 9 şubeye ulaşmış.

Shakespeare Bistro’nun Konyaaltı şubesine gittik. Dışarıdan görünüşü oldukça şık olan binanın iç dekorasyonu da özenle yapılmış. Geniş ve rahat oturma grupları kullanılmış. Modern çizgisi ve ahşabın sıcaklığı ile hoş bir mekan yaratılmış.

Kahvaltı, salata, sandviç, pizza, ızgara et çeşitleri, Meksika mutfağı, light ve tatlı seçenekleri ile geniş bir mönü yaratılmış.

Biz sandviç grubundan tercih yaptık. Hamburger, çedar peynir karamelize soğan, domates, yeşillik ve kızarmış patates ile servis edildi. Sunumu güzeldi. Patates güzel kızarmıştı. Hamburger ekmeği tazeydi, köftesi güzeldi ama benim sevdiğim gibi değildi. Ben düveden çekilen sadece tuz ve karabiber ilave edilerek hazırlanan hamburger köftesini seviyorum.

İkinci olarak et lifli sandviçten bahsedeceğim. Capata sandviç ekmeği arasında sosunda kontrfile lifleri, karamelize soğan, çedar peynir, kızarmış patates, turşu ve taze otlu yeşillikler ise servis edildi. Tabağın sunumu güzeldi. Capata ekmeğinin sertliği iyiydi. Kontrfileden hazırlanmış et lifleri yumuşak ve lezzetliydi. Sandviçi beğenerek yedim. Karamelize soğan biraz daha fazla olabilirdi.

Bir diğeri ise biftekli sandviçti. Capata sandviç ekmeği arasında ızgara bonfile, maydanoz vinegret sos, çedar peynir, kızarmış patates, turşu ve taze otlu yeşillikler ile servis edildi. Bonfile tam istediğimiz gibi pişmişti. Maydanoz vinegret sos yakışmıştı. Lezzeti güzeldi, sandviç biraz daha zenginleştirilebilirdi.

Son olarak roka ve hellim salatasından bahsedeceğim. Izgara hellim peyniri, roka ve mısırlı, taze otlu Akdeniz yeşillikleri ile hazırlanmıştı. Sunumu güzel ve porsiyon olarak yeterliydi. Yeşillikler tazeydi, sosu yeterliydi, lezzetli bir salataydı.

 Shakespeare Bistro, modern ve rahat tarzı, pub havası ve geniş mönüsü ile Antalya’da fark yaratmış gözüküyor. Roka hellim salatası 15.50 TL, hamburger 14.50 TL, biftekli sandviç 18.50 TL ve El lifli sandviç 17.50 TL.

 Adres: Gürsu Mh. 304. Sk. No:2 Konyaaltı – Antalya

Tel: 242. 230 2270

Web: http://www.shakespearebistro.com