Tags

, , , , ,

Değerli Dostlar,

 Antalya’da iki şubesi bulunan Sedir Restoran, Konya mutfağının başarılı bir uygulayıcısı olarak öne çıkmış ve Antalya’da isim yapmış bir işletme olduğu için biz de bu lezzet durağına uğradık.

5 yıl önce açılan Sedir Restoran özellikle etli etmek , tandır, bamya çorbası ve arabaşı ile ünlenmiş. Kadir ve Hüseyin Ercan ustaların yaptıkları etli ekmek, bıçak arası ve mevlana ile Sedir Restoran Antalya’nın en iyileri arasına girmiş.

Mönüsü oldukça zengin. Tencere yemekleri yanı sıra ızgara çeşitleri de mevcut.

Biz arabaşı çorbası ile başladık. Çorba sıcak sıcak servis edildi. Bu çorba Konya’da kış aylarının vazgeçilmez lezzetidir. Çorba yanında özel hamuru ile servis edilir. Bir parça hamur ve bir kaşık çorba şeklinde yenir. Bize servis edilen çorba lezzet olarak çok başarılıydı. Tavuk göğsü eti kullanılarak yapılmıştı, acısı tam karardı, içerken içimizi ısıttı. Çorba hamur ile değil sıcacık pide eşliğinde servis edildi.

Salatamızın sunumu başarılıydı. Tüm malzemeler tazeydi, sosu güzeldi. Beğenerek yedik.

Ardından etli ekmeklerimiz geldi. Masamız boyunca üç adet etli ekmeği görünce ağzımın suları aktı. Etki ekmeklerin hamuru oldukça inceydi (Konya’da da çok ince yaparlar), çok güzel pişmişti, içi çok güzel hazırlanmıştı. Beş dakika içinde afiyetle yedik.

Bir de tatmak adına Sedir spesiyal istemiştik. Toprak kapta kuzu eti, domates, biber ve patlıcan ile hazırlanmıştı. Üzerine kaşar ilave edilerek servise hazırlanmıştı. Fırında fazla kaldığı için etler sertleşmiş. Beklediğim lezzeti bulamadım.

Sedir restoran, servis, sunum ve Konya mutfağı açısından beni mutlu etti. Özellikle arabaşı çorbası ve etli ekmek konusunda iyi olduklarını söylemek isterim. Çorba 6 TL., etli ekmek 8,50 TL ve Sedir spesiyal 17 TL

 Adres: Fener Mh. Falez Cd. No:3 (Terra City AVM yanı) Lara – Antalya

Tel: 242. 324 66 55

Web: http://sedirrestaurant.com.tr/