Tags

, ,

Budakaltı Cafe 1997 yılında Budak Sk.’ta faaliyete geçtiği zaman diğer kafelerden ayrılarak farkını ortaya koymuş ve hızla adından söz ettirmeyi başarmıştı. Biz de o dönem oldukça sık Budakaltı Cafe’ye gider olmuştuk.  Kaliteli mutfağı, başarılı servisi ve keyifli bahçesi ile insanı kendine çekiyordu. Dört mevsim keyif aldığımız bir mekân olmuştu. Yemekleri dışında Pazar brunchları da oldukça başarılıydı.

Budakaltı Cafe, 50 yıldır Viyana kahve kültürünü Coffeshop Company markası altında dünyaya tanıtan Schaerf firması ile birleşerek “Coffeeshop Company Budakaltı Lounge” markasını yarattı. Şu an 3 adet CSC Budakaltı Lounge var. İlki Armada AVM, ikincisi Cepa AVM ve üçüncü de Mina Sera bulunuyor.

Biz Cepa’da bulunan Budakaltı Lounge’a gittik. Cepa’nın birinci katında yer alan mekânın dekorasyonu ve aydınlatması başarılı. Sıcak bir ortam yaratılmış. İki kişilik ve dört kişilik masalar duvar kenarına yerleştirilerek ortada geniş bir alan yaratılmış.

Mönüsünde kahvaltı tabağından, menemenden tutun da hamburger, makarna seçenekleri ile et, tavuk ve balıktan oluşan ana yemek alternatiflerine ve tabii ki geniş tatlı seçeneklerine yer verilmiş.

Biz Sezai Bey usulü kekikli külbastı ile piliç külbastı ve hellim tercih ettik. Yemeklerimiz gelene kadar biber salçası etrafına zeytinyağı gezdirilmiş bir tabak ile ekmek servis edildi. Değişik bir sunum olmuştu. Beni çok mutlu etmedi. Kekikli zeytin parçaları beni daha çok mutlu ederdi. Ekmekler başarılıydı. Sıcak değillerdi ama çok taze ve yumuşaklardı. Beğenerek yedik.

Ardından Sezai Bey usulü kekikli külbastı geldi. Sunumu hoşuma gitti. Ispanak kavurma ve patates sote yatağında külbastı, tabağın dikey kullanılması ile oluşturulmuş bir görselliğe sahipti. Ispanaklar çok lezzetliydi. Külbastı önceden marine edilmiş ve pişerken kekik ile lezzetlendirilmişti. Et yumuşaktı ve istediğimiz gibi pişirilmişti.

Yeşil baharatlı ızgara piliç külbastı, ızgara hellim, sarımsaklı domates sos ve karışık Akdeniz yeşillikleri ile servis edildi. Bu tabak ise yatay bir şekilde düzenlenmişti. Domates sos üzerine sırasıyla piliç külbastı, ızgara hellim ve ızgara domates dizilerek hazırlanmıştı. Domates sosunun lezzeti iyiydi. Baharatlar ile lezzetlendirilen piliç külbastı kurutulmadan başarı ile pişirilmişti. Izgara hellim güzeldi fakat biraz tuzluydu. Kıbrıs’ta kızartmadan birkaç saat önce suya koyup tuzunu alıyorlar. O zaman çok daha güzel oluyor.

Yemeklerle beraber taze sıkılmış portakal suyu ve ayran tercih ettik. Büyük bardaklarda soğuk olarak servis edildi.

Ortamdan ve yemeklerden memnun kaldık. Sunum ve lezzet güzeldi. Servis iyiydi. Saat 10.00 ile 22.00 arasında hizmet veriyor.

Adres. CEPA AVM Kat:1 No: 1-02 Ankara

Tel: 312. 219 7312

Web: http://www.budakalti.com.tr/cepa/