Tags

, , , , , , ,

Değerli Dostlar,

Quick China’yı bugüne kadar herkesin bildiği ve gittiği bir restaurant olduğu için yazmaktan kaçınmıştım ama artık daha fazla ertelemeyeceğim. Yazma nedenim ise son gittiğimiz akşam yemeğinden aldığım büyük keyiftir.

1996 yılında kurulan ve 2001 yılında bugünkü yerinde hizmet vermeye başlayan Quick China zaman içerisinde beş farklı uzak doğu mutfağını başarıyla birleştirerek mönüsünü zenginleştirmeyi bilmiştir.

Rahatlığı ön planda tutan, modern bir çizgiye sahip dekorasyonu ile diğer çin lokantalarından ayrılmıştır.

Masamıza ikram olarak Susamlı Tavuk ve California Roll geldi. Çöp şişlere takılı olarak servis edilen tavuklar sıcaktı, kurutulmadan pişirilmişti ve lezzetliydi. İki parça sunulan California Roll tadımlıktı.

Yemeğe Alaska Roll ile başladık. Avokado, salatalık, krem peynir, dışı somon füme olarak hazırlanan sushi sunumu ve lezzeti ile güzeldi.

Ardından Dana Etli Mantı servis edildi. Ben kızarmış mantı yerine haşlanmış olanını daha çok seviyorum. Dana etli mantı benim her gittiğimde mutlaka istediğim ve yemekten büyük keyif aldığım bir ara sıcak. Bambu kapta sıcak olarak servis edilen mantı, tabağa alınıp kesildiğinde içinden etin suyu tabağa akar, o kadar lezzetlidir ki sosa batırılıp yendiğinde insan ikinci parçayı biran önce ağzına atmak ister.

Ana yemek olarak Yeşil Biberli Dana Eti ve Yaki Beef istedik. Yeşil biberli dana eti’nin etleri yumuşak ve sinirsizdi. Biberleri tam karar pişmişti. Porsiyon ve lezzet olarak iyiydi.

Gelelim gecenin yıldızı “Yaki Beef”e. Bu yazıyı yazmamın ana nedeni bu güzel yemek oldu. Dana bonfile parçalarından hazırlanan şişler. Sıcak taş üzerinde servis edildi. Etleri az pişmiş istemiştim. Tam o şekilde geldi. Yeme sürecinde taş üzerinde pişmeye devam ederek orta pişmiş düzeyine geldi. Tabii etin bonfile oluşunun lezzet üzerinde etkisi tartışılmaz ama bu yemeği çok lezzetli ve başarılı buldum. Tadı damağımda kaldı. Sunumuyla, lezzetiyle dört dörtlük olduğunu söylemek isterim.

Kapanışı çikolata ateşi ile yaptık. Bu tatlı da Eşimin vazgeçemediği bir lezzet. Sunumunu ve lezzetini her zaman başarılı buluyorum. Keki kesince içinden akan çikolata tatlı severler için müthiş keyif verici oluyor.

Çok güzel bir akşam geçirdik. Servis ve yemek kalitesi hiç bozulmadan günümüze kadar gelen işletmeyi kutluyorum.

Adres: Uğur Mumcu’nun Sk. No:64/B GOP – Ankara                                                                                                                                                                          Tel: 312. 437 0303                                                                                                                                                                                                                                   Web: http://www.quickchina.com.tr