Tags

, , , , ,

Değerli Dostlar,

Bugün sizlere Hacettepe Tıp Fakültesi yerleşkesi içinde yer alan Park Restorandan bahsedeceğim.

Park Restoran’ın en büyük özelliği bir tepe üzerinde yer aldığı için Ankara manzarasına sahip oluşu.

Restoran, konum itibariyle Sıhhiye, Kızılay, Çankaya ve Mamak’a uzanan panoramik bir manzaraya sahip. Özellikle akşamları manzarasının çok güzel olduğunu söyleyebilirim. Öğlen ve akşam yemekleri için tercih edilen bu mekân ayrıca toplu yemeklere de uygun. Akşamları canlı müzik de var.

Biz toplu bir öğle yemeği için gittik. Fiks mönü seçeneği olduğunu da söylemek isterim. Öğle yemeği süresinin kısa oluşu sebebiyle biz fiks mönü tercih ettik ve bir hafta önceden tüm bağlantımızı gerçekleştirdik. Mönüsünde mezeler, ara sıcaklar, kebaplar, pideler ve tatlılar yer alıyor. İlk bakışta dikkatimi Halep dolma, içli köfte, humus, Kafkas cacığı, fıstıklı beyti, küşleme ve Adana çekti.

Restoran dikdörtgen bir şekle sahip olup önünde geniş bir balkon da yer alıyor. Balkon, cam ile kapatılmış olduğundan kışın oturmak mümkün. Yüksek tavanlı, ferah bir iç mekâna sahip.

Masalarda beyaz kumaş örtü kullanılmıştı. Sandalyeler rahattı, bence tek eksiği beyaz kumaş peçetelerdi. Toplu yemek olduğu için masalar U düzeninde hazırlanmıştı. Orkideler ile süslenmişti.

Masamızda yerimizi aldıktan sonra önceden hazırlanmış yoğurtlu semizotu, acılı ezme, kısır ve tulum peyniri ile tereyağın tadına baktık. Yoğurtlu semizotu, yoğurtlu semizotuydu. Bir özelliği yoktu.

Acılı ezme gerçekten acıydı. Acılığını bir kenara bırakırsak damakta bıraktığı lezzet iyiydi.

Kısır, nar ekşili hazırlanmıştı. Lezzeti iyiydi.

Tulum peyniri güzeldi. Asitli değildi. Tereyağı sıcak servis edilen pideler ile güzel gitti.

Beyaz undan hazırlanan pideler dışında kepekli undan hazırlanan pidelerin servis edilmesi de güzeldi.

Mevsim salatası nar ekşili olarak servis edildi. Yeşillikler tazeydi, salatanın lezzeti güzeldi.

Ara sıcak olarak Halep dolma ile fındık lahmacun servis edildi. Halep dolma lezzet olarak güzeldi. İç malzemesi iyiydi. Ben kuru dolmada Antep işi acılı ekşili dolmayı daha çok seviyorum, o nedenle o lezzeti aradım ama bulamadım.

Fındık lahmacun güzeldi. İnceydi, gevrekti ve malzemesi boldu.

Ardından kuzu tandır servis edildi. Ana yemek olarak karışık ızgara tabağı vardı. Dana külbastı yerine işletme kuzu tandır sunmak istemiş. Etin yumuşaklığı ve lezzeti güzeldi. Et ocaktan inmeden önce üzerine kekik ilave edilmişti, o da ete ayrı bir lezzet katmıştı.

Peşi sıra acılı adana servis edildi. Kuzu etinden hazırlanan kıyma, az miktar taze kuyruk yağıyla harmanlanıp, az tuz ve kırmızıbiber ile yoğurulmuştu. Mangal ateşinde pişen adana, közlenmiş domates, biber ile servis edildi. Ben lezzetini beğendim. Klasik adana kebaptan görünüş ve yağ oranı olarak uzaksa da lezzet olarak oldukça başarılıydı. Yedikten sonra hiç rahatsız etmedi.

Ardından tavuk şiş servis edildi. Adana üzerine tavuk şiş çok zayıf kaldı. Yeterince sosta beklememişti ve pişerken biraz kurutulmuştu. O nedenle beğenmedim.

Yemek üzerine tatlı olarak künefe servis edildi. Resimden de görüldüğü üzere bize servis edilen künefenin künefeyle alakası yoktu. Daha çok peynirli kadayıf tadındaydı. Şerbeti olmamıştı ve başarıyla pişirilmemişti. İşletmeye memnuniyetsizliğimi ilettim.

Genel olarak Park Restaurant’ı beğendim. Canlı müzik eşliğinde balkon kısmında Ankara manzaralı güzel bir yemek için tercih edilebilir. Otoparkın içinden geçildiği için otopark sorunu da yok 🙂

Adres: Hacettepe Hastanesi 5 No’lu Otopark İçi,  Ankara                                                    Telefon: 312. 305 4184                                                                                                                     Web: http://www.hacettepepark.info