Değerli Dostlar,

Kırkkonaklar’da, 316. Cadde üzerinde, Dr. Özgür ve Dr. Baran’ın yaklaşık bir ay önce ortaklaşa açtıkları Tarchın Cafe’de 04. Mart.2012 tarihinde Dünya Kadınlar Günü’ne özel  “Kek Yarışması” düzenlendi.

Yarışmaya kayıt yaptırdıktan sonra Eşim Tarchın Cafe’nin ismi ile uyumlu olsun diyerek içinde tarçın olan bir kek yapmaya karar verdi. Pazar günü keki pişirdikten sonra saat 15’te kafedeki yerimizi aldık. Dr. Özgür Bey açılış konuşmasını yaptı.

Ardından yarışmanın işleyişi ve kuralları hakkında bilgi vermek için Dr. Sabri Bey sözü aldı.

Yarışmaya katılan bayanların eşleri jüri üyesi olup, kendi eşlerinin keklerine puan vermeden diğer keklere sırayla puan verecekler ve en yüksek puanı alan kek birinci seçilecekti.

Yarışmaya katılan keklerden bazılarının fotoğraflarını sizlerle paylaşayım.

Tüm katılımcıların ellerine sağlık hepsi özenle hazırlanmıştı.

Yarışmaya katılan kekler ve sahipleri tek tek tanıtıldıktan sonra jüri üyeleri tespit edildi.

Biz jüri üyeleri, servis edilen kekleri tek tek tadıp puan verdik. Puan verme işleminin ardından her bir kek için verilen puanların toplamına göre birinci olan kek belirlendi.

Dr. Sabri Bey eline birinci seçilen keki alarak, birincilik ödülünü takdim etmek için sahneye Eşimi davet edince sevinçten havalara uçtum.

Birincilik ödülü olarak Tefal’in Mutfak Robotu’nu Sabri Bey ile beraber Dr. Özgür ve Dr. Baran Beyler Eşime takdim ettiler. Ben de sizlere Eşimin birinci seçilen havuçlu-tarçınlı kekini gururla sunuyorum.

Efendim, birazda sizlere Tarchın Cafe’den bahsedeyim. Uzun yıllar doktorluk yapan iki arkadaşın hayallerinin peşinden gidip bir kafe açmalarının hikâyesi gizli bu yeni kafenin kapılarının ardında. Hayalleri ve yapmak istedikleri ise mahallenin kafesi olmak. Genci yaşlısı kafelerine gelsin bir kahve içsin, internete bağlansın, gazetesini okusun, sohbet etsin, güzel vakit geçirsin istiyorlar.

Kafe açık mutfak sistemine sahip. Geniş bir L tezgâha sahip.  Arkasında pizza fırını yer alıyor. Giriş kapısına yakıp camekânlı soğutucu dolap mevcut. Dolabın üzerinde kapaklı kaplarda tatlı ve tuzlu kurabiyeler yer alıyor.

Mönülerinin temelinde pizza yatıyor. Pizza ustası uzun yıllar yurtdışında pizza üzerine çalışmış. Mönüde yedi çeşit pizza yer alıyor. Ayrıca hamburger, tost, sandviç ve salata çeşitleri de mevcut.  Kahve ve çayın yanında sunulan tatlı ve tuzlu pasta çeşitleri de mevcut.

Tiramisuları aklımda kalmadı desem yalan olur. Pizzalarının tadına baktıktan sonra detaylı bir yazı yazıp sizlere bilgi vermek üzere şimdilik hoşçakalın.

Adres: 316. Cadde 22-B Kırkkonaklar – Ankara

Tel: 312 496 1606

KAPANDI yerine BEYPAZARI SOFRASI açıldı.

Advertisements