Tags

, , , , ,

Varna’da sahil boyunca uzanan parkın (Sea Garden) devamında Primorski Parkı’nın içinde Dolphinarium adı verilen Yunusların gösteri yaptıkları bir tesis bulunuyor. Şehir merkezine 2 km. mesafede olan bu tesiste pazartesileri hariç her gün 10.30, 12.00, 15.30 ve 17.00’de dört dilde 40’ar dakikalık şovlar düzenleniyor.

Dolphinarium’un denize bakan cephesinde bir kafe ve bir de restoran mevcut. Bugün sizlere bahsedeceğim Ristorante Mangiamo binanın ikinci katında hizmet veren, terasında deniz manzarası eşliğinde İtalyan yemekleri yiyebileceğiniz bir mekân.

Salata, pizza, makarna, deniz mahsülleri, … restoranın mönüsü oldukça zengin. Biz Crème Spinach Soup, Salad di Peri, Pizza di Mare ve Sanciano Chicken istedik.

Kremalı ıspanak çorbası üzerine ilave edilmiş kruton ve rendelenmiş parmesan peyniri ile servis edildi. Çorbanın krema oranı iyi ayarlanmıştı. Sunumu, kıvamı ve lezzeti iyiydi.

Salata marul ve akdeniz yeşillikleri ile hazırlanmıştı. Üzerine parmesan peyniri rendelenmişti. Ayrıca susam, blue cheese, armut ve karamelize ceviz ilave edilmişti. Yeşillikler tazeydi. Sosu boldu, lezzeti iyiydi. Karamelize ceviz, armut ve blue cheese üçlemesi müthiş yakışmıştı. Beğenerek yedik.

Pizzamız deniz mahsullüydü. Ton balığı, somon füme, karides, kapari, kırmızı soğan, zeytin ve peynirden oluşmaktaydı. Pizza ince açılmıştı, malzemesi boldu ve bir kişiyi rahatlıkla doyuracak büyüklükteydi. Her ne kadar dondurulmuş ve hazır malzeme kullanılmışsa da pizzayı hoşumuza giderek yedik.

Sanciano Chicken, peynir soslu kremalı tavuk filetoları, patates ile servis edildi. Sosun kıvamı ve lezzeti iyiydi. Izgara tavuk filetoları kurutulmadan pişirilmişti. Sunumu sadeydi. Görsellik biraz daha zenginleştirilebilirdi. Lezzet olarak ve doyuruculuk bakımından güzeldi. Hiçbir eksiği yoktu.

Üzerine double espresso içerek bu güzel yemeği noktaladık. Şehirden uzak, doğa içerisinde deniz manzaralı bir terasta güzel bir öğle yemeği yedik. Servis, yemeklerin sunumu ve lezzeti hepsi başarılıydı. Tavsiye olunur.

Adres: Festa Delfinarium, Primorski Park, 9010 Varna Bulgaria
Tel: +359 52 302199