Tags

,

Grand Hotel Sofia, Sofya’nın en iyi 5 yıldızlı iş seyahati otelleri arasında gösteriyor. Havaalanına 10 km. mesafede ve şehir merkezinde yer alıyor.

Grand Hotel Sofia, tarihi ve turistik yerlere yürüyerek ulaşmanıza olanak veren bir konuma sahip.

Ulusal Tiyatro Binasına, Şehir Sanat Müzesi’ne, Sheraton Balkon Otelinin bahçesinde yer alan The St. George Rotunda Kilisesine, Nezavizimost meydanına bakan Church of St Petka of the Saddlers’a, Banyabaşı Camii’ne (Avrupa’nın en eski camilerinden biridir. Mimar Sinan tarafından tasarlanmış), Russian Church (Church of St Nicholas the Miracle-Maker) Rus Kilisesine, Sofya Üniversitesi’ne, National Assembly (Ulusal Meclis) binasına, Monument to the Tsar Liberation (Özgürlük Anıtı) ve Alexander Nevski Katedrali’ne yürüyerek çok rahatlıkla gidebilirsiniz.

Otel odamızdan görülen park City Garden olarak geçiyor. Bu park Osmanlılar tarafından 1872 yılında yapılmış. Sofya’nın en eski ve en merkezi halka açık parkı. Bulgaristan bağımsızlığını elde ettikten bir yıl sonra 1879 yılında park tekrar düzenlenmiş ve sonra ismi Alexander II Bahçesi olarak değiştirilmiş. II. Dünya Savaşı sonrasında park yeniden düzenlenmiş. Bugün satranç severlerin buluşma noktası haline gelmiş.

Odamızı rezerve ederken parka bakan ve 4. kat üzeri bir oda istemiştik. Odamız tam istediğimiz gibiydi. 8. katta ve park manzaralıydı. Odada wi-fi vardı. Bize verilen şifre ile ücretsiz internete bağlanabildik. Odamız panoramik manzaraya sahipti. Önü açık ve oldukça sessiz bir odaydı.

Otel odamız oldukça genişti. Oturma bölümü ve çalışma bölümü odanın içinde yer aldığı gibi banyo ve gardırop ayrı bir bölümde yer alıyordu.

Turistik veya iş seyahatlerinizde merkezi konuma sahip, kaliteli hizmet sunan bir otel arıyorsanız iyi bir tercih olabilir.

Adres: 1, Gurko St., 1000 Sofia
Tel: (+359 2) 81 10 811                                                                                                                  Web: http://www.grandhotelsofia.bg

Advertisements