Tags

, , , ,

Sofya şehir rehberlerinde ismini üst sıralarda yer alan restoran İtalyan ve Amerikan mutfağından örnekler sunuyor.

Restorana girince kapıda karşılayıp rezervasyonunuzun olup olmadığı, ardından sigaralı sigarasız yer tercihiniz soruluyor. Hafta sonu olduğu için hemen hemen tüm masalar doluydu. İki kişilik bir masa bulduğumuz için şanslıydık.

Giriş katı sigaralı bölüm olarak tasarlanmış. Ara kapıdan geçilip alt kata inildiğinde kademeli geniş bir yemek salonuna çıkılıyor. Salonun devamında ise bahçeye çıkış var.

Sigarasız bölümde yerimizi aldıktan sonra etrafı incelemeye başladım. Ahşap masa ve sandalyeler ile ahşap ağırlıklı dekorasyon, tuğla duvar ile tamamlanmış. Sarı ışık ile soft bir aydınlatma yapılmış. Ortam oldukça loş ve bir o kadar sıcaktı.

Mutfak, açık mutfak olarak dizayn edilmiş. Yere kadar cam ile bölünmüş.  Mutfağa yakın olmamıza ve o kadar kalabalık olmasına rağmen ortamda hiç yemek kokusu yoktu. Yemeğimizi beklerken mutfağı izlemek oldukça keyifliydi.

Mönüden Quattro Formaggi Pizza ile Beef Tenderloin tercih ettik.  20 dk. İçerisinde yemeklerimiz masamıza geldi.

Quattro Formaggi Pizza mozzarella, gorgonzola, provelone ve taleggio peynirlerinin karışımlarından hazırlanmış bir pizzaydı. Hamuru çok ince değildi. İnceye yakındı. Pizzanın büyüklüğü ve lezzeti iyiydi. 4 peynirli pizzadan memnun kaldık.

Beef Tenderloin, tam istediğim gibi orta pişmiş olarak geldi. Etin sosu ayrı olarak servis edildi. Bu benim her zaman için tercihimdir. Ayrıca, mevsim salatası ve kabuklu patates kızartması (tartar sos ile)  ana yemek ile beraber servis edildi. Etin yumuşaklığı ve pişme oranı çok iyiydi. Servis ve sunum başarılıydı. Her açıdan keyifli bir yemek olduğunu söyleyebilirim.

Spaghetti Kitchen ambiyans, servis ve yemek kalitesi olarak çok iyiydi.

Spaghetti Kitchen Tsar Osvoboditel Bulvarından 6th Septemvri Caddesine dönünce 50 mt ileride sol kolda kalıyor. Akşam sokağın aydınlatması iyi olmadığından uzaktan restoranın seçilmesi çok zor oluyor.

Adres: 6th Septemvri  Str. No:9 Sofia – Bulgaria                                                                      Tel: 890. 566  666                                                                                                                            Web: http://www.spaghetti-kitchen.com