Tags

, , , ,

Sofya’nın en işlek caddelerinden birisi olan Tsar Osvoboditel Bulvarı üzerinde yer alan Bulgaria Grand Bistro caddeye geniş cephesi ile hemen dikkat çekiyor.

Cafe, pastane ve restoran olarak hizmet veren Bulgaria Grand Bistro çok geniş bir iç mekâna sahip. Dikdörtgen şeklindeki geniş salon kendi içinde küçük küçük bölümlere ayrılmış, böylece kişilerin birbirlerini doğrudan görmeyeceği kişisel alanlar yaratılmış. Ayrıca iç tarafta organizasyonlar için kullanılan geniş bir salona da sahip.

Bulgaria Grand Bistro geniş bir mönüye sahip. Yemek seçenekleri dışında pasta ve kahve seçenekleri de oldukça fazla. Biz oradayken bir grup yaş günü kutlaması yapıyordu.

Mönüden Penne Arabiata ve ızgara tavukgöğsü seçtik. İçecek olarak taze sıkılmış portakal suyu istedik. Penne Arabiata’nın sunumu zayıftı. Domates sosu çok fazlaydı.  Yerken keyif almadık.

Kızartılmış ekmek ve yanında patates ile servis edilen ızgara tavukgöğsünün sunumunu başarılı buldum.  Tavukgöğüslerinin üzerine tahinden yapılmış bir sos dökülmüştü. Sosun yemek ile uyumu iyiydi.

Bulgaria Grand Bistro’nun yemek yerine bir dilim pasta eşliğinde bir kahve içmek, soluklanıp yola devam etmek için daha uygun olduğunu düşünüyorum.

Adres: Tsar Osvoboditel Blv. Sofia – Bulgaria

Advertisements