Tags

, ,

 

 Bugün sizlere Sofya’ya 50 km. uzaklıktaki Pravets kasabasında yer alan Riu Pravets Resort Hotel’den bahsedeceğim.

Otel, Pravets’in hemen dışında Pravets Göleti’nin hemen kenarına kurulmuş.  Tesis devasa bir alana yayılmış. Altı katlı ve cepheden tam gölü ortalayan ana binanın arkasında iki katlı villalar yer alıyor. Otelin tam karşısında yani gölün diğer yakasında ise golf tesisi yer alıyor.

 

Otelde biri kapalı olmak üzere iki adet yüzme havuzu mevcut.  Hamam, buhar banyosu ve Spa gibi hizmetleri de mevcut. Ayrıca, 400 kişilik konferans salonuna sahip.

 

Biz otelde kalırken UniCredit’in sponsor olduğu “UniCredit PGA Professional Championship of Europe 2011” turnuvası heyecanla devam ediyordu.  Profesyonel oyuncuların gelip golf oynadıkları kaliteli bir tesis yaratılmış.

 

Otelin içi oldukça bakımlıydı. Odaları geniş, banyosu kullanışlı ve temizdi.

Kaldığımız süre boyunca kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri açık büfeydi.

Sabah kahvaltısı oldukça zengin hazırlanmıştı.

Peynir ve zeytin seçenekleri boldu.

Ekmek, poğaça ve kek çeşitleri yeterliydi.

Akşam yemeklerinde farklı ülke mutfaklarına yer verilmişti. Bir akşam İtalyan mutfağı ağırlıklıydı. Pizza, makarna çeşitleri dışında carpaccio çeşitleri de vardı.

Diğer akşam Fransız mutfağı ağırlıklıydı. Soğan çorbasının oldukça başarılı buldum. Et ve balık yemekleri lezzetliydi.

Sunulan tatlı ve turtalar da aynı şekilde özenle hazırlanmıştı.

Otelde kaldığımız süre boyunca keyifli vakit geçirdiğimizi söyleyebilirim.

Adres: Quater Ezeroto, 8 Pravets – Bulgaria                                                                              Tel: (+359) 2 9024100                                                                                                                   Fax: (+359) 2 9024111                                                                                                               Web: http://www.riu.com

Advertisements