Tags

, ,

1956 yılında Denizciler Caddesi’nde küçük bir dükkanda hizmete başlayan Uludağ Kebapçısı yine Denizciler Caddesi üzerinde iki katlı 250 kişilik kapasiteli binada hizmet vermeye devam etti. 80’li yılların başında burada bahsettiğim iki katllı binada çok Uludağ kebap yemişliğim vardır. Bina eskiydi ama bana her zaman çok sıcak gelmiştir. Haftasonları çok kalabalık olurdu. Daha sonra1996 yılında bugünkü yerinde, modern binasında hizmet vermeye başladı.   

Zaman içerisinde şubeleşmeye de başlayan Uludağ Kebap, İstanbul Florya’da ve Çayyolu’nda  Uludağ Et Lokantası adı altında hizmet veriyor. Armada AVM ve Panora AVM’de de birer şube açtı.

Mönüde Uludağ Kebap, Filetolu Uludağ Kebap, Özel Şiş Köfte ve Özel Filetolu Izgara olmak üzere 4 çeşit kebap bulunuyor.

Biz Uludağ Kebap istedik. Sos ve tereyağı servisinden sonra kebabımızı yemeğe başladık. Oldukça ince kesilmiş kebabın lezzeti iyiydi. Bana eti biraz tuzlu geldi. Kebabın yanında servis edilen yoğurdun kıvamı ve lezzeti iyiydi. Haftaiçi iş yemekleri için Ulus ve civarında gidilebilecek kaliteli yerlerden biri olduğunu söyleyebilirim.

Adres: Denizciler Cd.  No:54 Ulus- Ankara                                                                                       Tel: 312. 309 0400                                                                                                                           web: http://www.uludagkebap.com.tr