Tags

, , ,

Conrad Otelinin Manzara Restaurant’ında bir öğlen yemeği yedik. Restaurant, Boğaza nazır bir şekilde yer alıyor. Kız Kulesi’nden başlayan ve Topkapı Sarayı’na kadar uzanan panoramik bir manzaraya sahip.

Masamıza geçince sıcak ekmekler ve farklı otlar ile karıştırılarak hazırlanmış tereyağı tabakları hemen servis edildi. Görsellik ve lezzet bakımından tatmin ediciydi.

Ardından zeytinyağlı tabağı geldi. İmambayıldı, zeytinyağlı dolma ve enginardan hazırlanmış tabak beyaz ve kaşar peyniri dilimleri ile servis edilmişti. Zeytinyağlı yemekler hepsinde sızma zeytinyağı kullanılmıştı. Enginar tam kıvamında pişmişti. Dolmaların içi tam karar hazırlanmış ve pişmişti. Sunumu ve lezzeti açısından başarılıydı.

Sonra, su böreği servis edildi. Ben su böreğinin kalınını ve bol malzemelisini severim. Servis edilen böreğin kalınlığı ve malzemesinin bolluğu tam benim sevdiğim gibiydi. Yerken ağızda dağılıyor, hamurlaşmıyordu.

 Ana yemek olarak antep fıstığı ile kaplanmış kuzu pirzola servis edildi. Pirzolanın yanında garnitür olarak patates püresi ve mantarlı pilav servis edildi. Kuzu pirzola benim için biraz fazla pişmişti. Ette istediğim lezzeti ve yumuşaklığı bulamadım. Sunum olarak başarı olduğunu söyleyebilirim ama pirzola benin hayal ettiğimden çok uzaktı. Pilav lezzet olarak başarılıydı. Mantar çok yakışmıştı, yerken çatala tane tane geldi.

Kapanışı tatlı tabağı ile yaptık. Tatlıların her biri başarılıydı. Oldukça taze ve lezzetliydi. Sunumu güzeldi. Porsiyon olarak yeterliydi ve şerbetli tatlılarda tereyağı tadı ve şerbet oranı iyi ayarlanmıştı.

Genel olarak restaurantın ambiyansı, yemeklerin servisi başarılıydı. Yemeklerin sunumu, görselliği çok iyiydi. Yemeklerin hazırlanışında kullanılan malzemeler tam ve doğru olarak seçilmişti. Zeytinyağlı yemeklerde kullanılan sızma zeytinyağı iyi kaliteydi. Tatlılarda kullanılan tereyağı aynı şeklide kaliteliydi. Yemekten mutlu ayrıldık.

Adres: Cihannuma Mah Saray Cd No5 Besiktas,  34353, Istanbul                                         Tel: 212 310 2525                                                                                                                          Web: http://conradhotels1.hilton.com