Tags

, ,

 Rodos’ta yavaş yavaş dönüş hazırlıklarına başlamışken gyro (döner) yemeden dönmek olmaz diyerek alternatifleri araştırmaya başladım. Araştırmalarım sonucu eski şehri çevreleyen surların hemen dışında döner yiyebileceğimiz birkaç yer olduğunu öğrendim.

 

S. Venizelou Caddesi üzerinde yan yana sıralanmış üç dönerciyi dolaşıp kuzu ya da dana etinden yapılmış dönerleri olup olmadığını sorarken, mutfaklarını ve servislerini de inceledim. Her üç işletmede bana Rodos’ta sadece domuz ve tavuk döner olduğunu söyledi. Güzel bir dana veya kuzu döner yeme şansımız kalmadığı için tavuk döneri denemekten başka yapacak bir şey yoktu.

 

İşletmeler içinde servisini ve mutfağını en beğendiğim Roxani olduğu için orada yemek yemeği tercih ettik.

 

 Restoranın oldukça içeriği zengin bir mönüsü var. Ayrıca resimli set mönüleri de mevcut

 

Mesela 7 nolu set mönü Müslüman mönüsü olarak tasarlanmış.

 

Döner yemek istemeyenler için tavuk şiş ve gril tavuk göğsü seçenekleri de mevcut.

 Biz iki kişilik tavuk döner, kola ve portakal suyu istedik. Dönerimiz büyük bir tabakta yanında patates kızartması, soğan, söğüş domates ve cacık ile servis edildi. Sunumu başarılıydı, göz doyurucuydu. Döner lezzetliydi, sadece eti bana biraz tuzlu geldi. Tavuk etini dönerde kullanırken etin üzerindeki derileri almamışlar. Yerken dikkatimi çekti.

 

Pide sıcak ve yumuşaktı. İlave pide istedik.  Ben pideyi çok beğendim.

 

Döner tezgâhının önünde dönerinizin yanında servis edilmek üzere farklı sos çeşitleri mevcut, cacık, yoğurt, acılı peynir ezmesi, roxani sos vb. oradan istediğiniz sosu seçme şansınız var.

 

Yeni şehirde şöyle bir dolaşıp alış veriş yapmak ve acıktığınızda ayaküstü bir şeyler atıştırmak isterseniz iyi bir alternatif olabilir.

Adres: S. Venizelou Str. No: 50-51, Rhodes                                                                                  Tel: 22410 77914

Advertisements