Tags

, , , , ,

 

Yat limanın hemen girişinde yer alan Yachting Club Cafe, Rodos’un eski şehrinde dolaşmaktan sıkılıp biraz deniz havası almak ve bir şeyler içmek isteyenler için tam gidilmesi gereken bir yer.

 

Yachting Club Cafe’ye akşam gittik. Masaların birçoğu doluydu. Boş bulduğumuz masaya hemen geçtik.  Etrafımızı incelediğimde orada bulunanların turistten çok yerli halk olduğunu anladım. Sahil yolu üzerinde yer aldığı için oldukça popüler bir mekân olduğunu öğrendim.

Geniş bir dış mekâna sahip olan cafe, modern bir çizgiye sahip.  Mönüsünde atıştırmalık yiyecekler ve tatlılar mevcut. Bizde kısmen acıktığımız için club sandviç ve baget sandviç istedik. İçecek olarak Yunanlıların yaz akşamlarında vazgeçemediği frappeyi tercih ettik.

Frappe, bir shakerın içine 2 kaşık toz nescafe ve tercihe göre 2,5 kaşık şeker koyup iyice çalkalanıp, oluşan köpük ince uzun bir bardağa dökülür. İsteğe göre üzerine az miktar süt ve bardağın içine 2-3 küp buz ilave edilerek servis edilir.

Frappe ve sandviçler eş zamanlı olarak servis edildi. Club sandviç elma dilimi patates eşliğinde servis edildi. Sandviçin ekmekleri tost makinasında kurutulmadan başarıyla ısıtılmıştı. Lezzeti ve sunumu güzeldi.

Baget sandviç, hindi, peynir, marul, domates, salatalık ve mayonezden oluşuyordu. Sunumu ve malzemenin bolluğu ile göz dolduruyordu. Baget sandviç oldukça taze ve lezzetliydi.

Yemeğin üzerine sufle istedik. Sufle bir top dondurma ile servis edildi. İçi fazla pişmişti. Kek kıvamındaydı, pek keyif vermedi.

Genel olarak servisten ve sandviçlerden memnun kaldık. Fiyatların oldukça makul olduğunu söylemek isterim.

Adres: Yat limanı – Mandraki, Rodos                                                                                              Tel: 30. 224 207 5723