Tags

, , , ,

Değerli Dostlar,

 Rodos’ta geçirdiğimiz süre içerisinde bazı denediğim lokantaları beğenmediğim için onları hiç burada yazmıyorum. Bugün sizlere tanıtacağım mekân Süleyman Cami’nin olduğu tepede, Saat Kulesi’ni çaprazdan görün bir konuma sahip olan bir cafe.

Bu cafeyi iki Rodoslu genç işletiyor. İkisi de güler yüzlü ve cana yakın. Size turistmiş gibi değil, normal bir müşteriymiş gibi davranıyorlar. Benim için esas olan budur. Gittiğim yerde kendimi rahat hissetmem.

 Gelelim mekâna, dışarıda ikişer kişilik küçük kare masalar mevcut. Üzeri şemsiyeler ile kapatılarak yeterli gölgelik alan yaratılmış. Tepede olduğu için de esinti alıyor, dışarıda ferah ferah oturabiliyorsunuz.

Masamızda yerimizi aldıktan sonra garson mönüleri getirdi ve bizde hemen siparişlerimizi verdik. Taze sıkılmış portakal suyu ve kola, vejetaryen pizza ile sebzeli krep.

 Rodos’ta dikkatimi çeken restoranlarda söylediğiniz içeceklerin yarım litre olarak servis edilmesi. Taze sıkılmış portakal suyu ve kolada aynı şekilde geldi. İçeceklerimiz eşliğinde Saat Kulesi manzarasının keyfini çıkarırken gidip mutfağı dolaştım, pizzanın ve krepin yapılışını izledim.

Pizzalarımız ve salatamız aynı anda servis edildi. Pizzalarımız oldukça lezzetliydi. Malzemesi bol ve hamuru ince açılmıştı

Salatamız görüntüsünden de belli olacağı üzere oldukça tazeydi. Mutfakta biz sipariş verdikten sonra hazırlanan salata, yanında zeytinyağı ve limon ayrı olarak servis edildi. Zeytinyağını bir parça ekmek ile test ettim. Kaliteli sızma yağı olduğunu söyleyebilirim.

Ardından sebzeli krep geldi. İçinde domates, salatalık, mantar, mısır ve peynir olan krep oldukça başarılıydı. Malzemesi çok boldu, peynir krep içerisinde çok güzel erimiş ve malzemeleri kaynaştırmıştı.

Eski Şehir içinde çok fazla lokanta ve cafe mevcut. Maalesef kaliteyi hepsi yakalayamamış. Biz bu cafeden çok memnun kaldığımız için ertesi gün yine gittik. Garson bizi ve daha önce verdiğimiz siparişleri hatırladı, bu da beni ayrıca memnun etti.

 Adres olarak Süleyman Cami karşısında yer alan Hafız Ahmet Ağa Kütüphanesi’nin yanında yer alan cafe olarak tarif edilebilir.

Advertisements