Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

 Bugün sizlere İstanbul merkezli Pelit Pastanesinden bahsedeceğim. İstanbul’da 32 şubesi bulunan Pelit, geçen yıl Anadolu’daki ilk ve tek şubesini Ankara’ya açtı ve şube sayısını 33’e yükseltti.

1957 yılında Kazım Ayan ve arkadaşlarının Tepebaşı’nda temellerini attığı Pelit Pastanesi, bugün Esenyurt’ta 25.000 metrekarelik kapalı alanda 15 gıda mühendisi gözetiminde üretim gerçekleştiren bir dev halini aldı.

 Pelit, Ankara’da Ambrosia Plaza’da 6 Kasım 2010 tarihinde tam katta 750 kişilik kapasite ile hizmete başladı. Cafe, Restaurant ve Pastane olarak hizmet veren Çukurambar Pelit ayrıca “Zamane Kahvesi” adı altında gençlere yönelik tasarladığı cafenin  3.’sünü Ankara’da açmış oldu.

Çikolatalı ve meyveli yaş pasta çeşitleri oldukça başarılı. Baklava, kek, petifür, sütlü mamüller, tatlı ve tuzlu bisküvi çeşitlerinin oldukça zengin olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca, çok şık hazırlanmış çikolata spesiyalleri, draje ve badem şekerleri mevcut. Düğün ve diğer organizyonlarda da yer alıyorlar.

Bu haftaki yazımı giriş olarak kabul edin lütfen. Asıl gelmek istediğim nokta, Pelit Pastanesi’nde yaptığım brunch. O kadar çok fotoğraf çektim ki, yazımı ikiye bölmeyi tercih ettim.

 Devamı haftaya…..

 Adres: Kızılırmak Mh. Ufuk Üniversitesi Cd., Ambrosia No:18 D:2 Çukurambar – ANKARA                                                                                                                                         Tel: 312. 285 80 00                                                                                                                             Web: http://www.pelit.com.tr