Tags

, , ,

Değerli Dostlar,

 Bugün sizlere bir yılı aşkın süredir Batıkent’te faaliyet gösteren ve şu an için başka şubesi olmayan Butikek’ten bahsedeceğim. 1950 yılında kurulan Köröğlu Fırın İşletmesi’nin ortaklarında Yakup Köroğlu 2008 yılında marka olarak Butikek’i yaratmış.

Butikek’in girişi oldukça güzel. İç mekanın ve üstü sonradan kapatılarak kapalı mekan haline dönüştürülmüş yazlık kısmın dekorasyonu ahşap ağırlıklı ve soft ışıklandırması ile oldukça başarılı.

Masamıza geçince, işletmenin kendi fırınlarında yaptıkları sıcak ve leziz ekmekler ile zeytinyağında kekik ve kırmızı biber ilave edilerek hazırlanmış zeytinler ikram olarak sunuldu.

Eşim sote sebzeler, pilav ve patates ile servis edilen piliç külbastı tercih etti. Sunum güzeldi. Piliç külbastı kurutulmamış, tam kıvamında pişmişti. Sote sebze de aynı başarı ile pişirilmişti.

Benim tercihim akdeniz yeşillikleri, salsa sos ve patates kızartması ile servis edilen biftekli dürüm oldu. Domates ve renkli biberler ile sotelenmiş biftek parçaları yumuşak, lezzetliydi ve doyurucuydu.

Ayrıca, tavuklu sezar salata istedik. Aysberg, tavuk dilimleri, kruton, parmesan ve sezar sos ile hazırlanmış salatanın sezar sosu başarılı (bir sezar salatayı sezar salata yapan sosudur), parmesanın bol ve dolayısıyla salatanın oldukça lezzetli olduğunu söylemek isterim.

Butikek’e daha önce gitmiş ve cheesecake ini başarılı bulmuş arkadaşlarımızın tavsiyesine uyarak frambuaz soslu bir cheesecake istedik. Cheesecake tam benim istediğim gibi ince taban, dolgun malzeme ve bol sos ile servis edildi. Tabanın içinde üzüm parçaçıkları keke ayrı bir lezzet katmıştı. Peynir dolgusu kalın ve lezzetliydi.

Butikek’te yediğimiz akşam yemeğinden oldukça memnun ayrıldık. Tavuklu sezar salata ve cheesecake 9’ar TL., biftekli dürüm ve piliç külbastı 11’er TL.  olmak üzere 40 TL hesap ödedik.

 Adres: Batı Sitesi Mh., 1695. Cd. No:95/5-6 Batıkent – ANKARA                                           Tel: 312. 255 1 256                                                                                                                          Web: http://www.butikek.com