Tags

, , , ,

Değerli Dostlar,

Bir vesile ile Erzincan’a gittik. Bu benim Erzincan’a ilk seyahatimdi. Benim için oldukça güzel ve heyacan verici bir sehayat oldu. Eşimin çocukken yazları Erzincan’da dedesinin evinde kalması, güzel anıları olması ve o mekanları benim de görecek olmam bu seyahate ayrı bir anlam katıyordu.

Erzincan küçük bir şehir, deprem sonrası yeniden imar edildiği için oldukça düzenli. Geniş yolları, yeni binaları ve kış turizminde yapmak istediği atılım ile cazip bir şehir halini almış. Unutmadan, üniversitenin varlığı da şehire ayrı bir canlılık katmış.

Erzincan’daki akrabalarımız pazar günü bizi yemeğe davet ettiler. Erzincan’ın 5 km. dışında Işıkpınar Köyü’nde yer alan Boğaziçi Aile Gazinosu’na gittik. Oldukça güzel ve güneşli bir gündü. Etrafı ağaçlarla çevrili tesis aynı zamanda dere kenarında yer alıyordu.

Havalar serin olduğu için henüz bahçeye servise başlamadıkları ve yanımızda 1,5 yaşında dünya tatlısı küçük Ahmet bulunduğu için içeride oturmayı tercih ettik.

İçerisi oldukça ferahtı. Masaların birbirlerine olan mesafeleri gayet iyiydi. Dekor oldukça sadeydi.

Masamıza geçtikten sonra pilaki, ezme, salata ve taze ekmek geldi. Pilaki yağıyla, kıvamıyla lezzetliydi.

Ezme bende hayal kırıklığı yarattı. Beklediğim lezzetten çok uzaktı. Soğanlar iri doğranmış ve sertti. Domates lezzetsizdi.

Yeşillikler tazeydi, görselliği vardı. Lezzeti iyiydi.

Ara sıcak olarak gelen Avcı böreği çok güzel kızarmıştı. Dışı gevrek içi yumuşaktı. Malzemesi boldu. Beğenerek yedik.

Teryağında Alabalık güzel pişmişti, lezzeti iyiydi ama yanında bol roka ile servis edilseydi hem görselliği tamamlanacak hem de bizi daha mutlu edecekti.

Karışık et ızgara lezzet ve sunum olarak başarılıydı. Etler kurutulmamıştı. Garnitür yeterliydi. Köftenin lezzeti iyiydi.

Tavuk ızgara, buttan yapılmıştı. Sulu suluydu, boldu. Yanında bir parça tereyağlı pirinç pilavı olsaydı diye düşünmeden kendimi alamadım.

Erzincan’a yaptığımız kısacık seyahatimizde dostlarımız ve akrabalarımız ile Boğaziçi Aile Gazinosu’na gitmek bizi çok mutlu etti.

1993 yılında Bayram Aslan ve Adnan İlhan ortaklığı ile Erzincanlılara hizmet vermeye başlayan gazino zaman içinde bir çok siyasetçiyi ve sanatçıyı da ağırlamış.  Servis ve mutfak kalitesi ile tavsiye edebileceğim bir yer. Yazın bahçesi açıldığında kuş ve su sesleri arasında keyifle zaman geçirebilirsiniz.

Adres: Işıkpınar Köyü – Erzincan                                                                                                  Tel: 446. 239 73 83