Tags

, , ,

Washington’da M Street üzerinde Georgetown’a doğru yürümeye başladım. Georgetown, aklınıza gelen tüm Amerikan markalarının mağazalarını bulabileceğiniz bir bölge. Ayrıca farklı etnik restaurantlar da bu bölgede mevcut.

Sprinkles Cupcakes dükkanını görünce hemen içeri girdim. Oldukça sade dekore edilmiş. Cam bir bölme arkasında farklı farklı cupcakeler vardı. İçerisi oldukça kalabalıktı. İnsanlar sıraya girmiş sıranın kendilerine gelmesini bekliyorlardı.

Sırada beklerken elime aşağıdaki resimde görülen kağıdı tutuşturdular. Kağıdın en üst satırında günler, ilk sütunda da cupcake çeşitleri yer alıyor. O gün hangi cupcakelerin üretildiğini görüyor ve ona göre siparişinizi veriyorsunuz. Uygulamayı çok başarılı buldum.

 Yemek sonrası olduğu için iki adet cupcake alıp tadına bakmak istedim. Dark Chocolate ve Lemon Coconut tercih ettim.

 Dark Chocolate’in içi Belçika dark çikolatalı kek, dışı çikolata frosting kaplıydı. Frosting, şeker, yumurta akı ve gıda boyası ile yapılan bir çeşit kek kaplama malzemesi. Cupcake’i başarılı buldum. Genelde frosting benim damak tadıma uymuyor, çikolatalı oluşu durumu kurtardı.

Lemon Coconut, vanilyalı kek üzerine lemon coconut krem peynir frostingten oluşmaktaydı. Vanilyalı kek ve frosting uygulaması benim için oldukça ağır bir tat ortaya koymuştu. Dark Chocolate’ı daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

M Street üzerinde Georgetown Cupcakes de yer alıyor. Sprinkles ile Georgetown Cupcakes’i karşılaştırmak isterdim ama Georgetown Cupcakes’in önünde dışarı taşan kuyruğu görünce vazgeçtim. Georgetown Cupcakes ile ilgili yorumlara Decalage Horaire‘in sayfasından ulaşabilirsiniz.

 Cupcake mi macaron mu tartışmasına hiç girmeden bu yazımı noktalıyorum. Beverly Hills merkezli Sprinkles Cupcakes şu an Amerika’da 11 şubeye sahip. 2005 yılında kurulmuş, franchising vermiyor ama kendi şubeleri açıp büyümek istiyor.  

 Adres: 3015 M Street NW, Washington D.C. 20007                                                                     Tel: 202. 450 1610                                                                                                                                Web: http://www.sprinkles.com