Tags

, , , ,

Bugün sizlere hiçbir şekilde hormon, antibiyotik takviyesi yapılmadan, doğal besicilik yöntemi ile yetiştirilmiş sığrlardan elde edilen etler ile dry aged yöntemi uygulanarak hazırlanan hamburgerlerini servis eden bir firmadan bahsedeceğim. Philadelphia kökenli bu işletmenin şu an Amerika’da 6 şubesi mevcut, yakın zamanda şube sayısını 12’ye çıkmayı planlıyor. Bir çok gazetedenin hamburger ile ilgili köşe yazılarında Burger Joint’ten bahsedildiğini görünce denemeye karar verdim.

 Saat 16 civarinda gittiğim için içerisi kalabalık değildi. Dekor adına pek birşey olmadığını söyleyebilirim, sadece duvarda asılı bir gitar. Hamburgere konsantre olduğum için dekora pek takılmadım.

Ben mönüden “The Burger” seçtim. Marul, domates, soğan, turşu ve mojo sos ile servis ediliyormuş. Ayrıca, ilave olarak üzerine peynir de koymalarını istedim. Bir de “The Golden Standard” diye adlandırılan normalden biraz daha kalın kesilmiş kızarmış patates sipariş ettim.

Self servis esasına göre çalıştıkları için ödemeyi yapıp bir masaya geçtim. Hamburgerim hazır olunca çağırdılar gittim aldım.

Metal tabakta patates ile servis edilen “The Burger” bir anda iştahımı kabarttı. Orta pişmiş tercih ettiğim burger tam ağzıma layıktı. Etin lezzeti, yumuşaklığı, baharatı, ekmeğin tazeliği ve lezzeti tam benim özlediğim lezzetti.

Ben hamburgeri beğenerek yedim. Hamburger severlere tavsiye ederim.

Hamburger mönüm için 10 $ ödedim.

Adres: Dupont Circle, 1514 Connecticut Avenue, NW Washington D.C. 20036                     Tel:202. 299 1071                                                                                                                           Web:http://www.bgrtheburgerjoint.com