Tags

, , , ,

> Değerli Dostlar,

Geçen hafta işyerinden Murat arkadaşımın tavsiyesi üzerine altı kişi Yenimahalle’ye Burak Pide ve Kebap Salonu’na gittik.

Mekan alt ve üst kat olmak üzere iki kattan oluşuyor. Kapıdan girince sağ tarafta bir döner tezgahı var, tam karşıda ise pide fırını mevcut. Pide fırının başında iki usta çalışıyor. Üst kat aile salonu olarak tanzim edilmiş. Biz üst kata çıktık geniş ve ferahtı.
 Siparişlerimizi az ezo gelin çorba ve pide çeşitleri olarak verdik. Çorbamız ile üst resimde görülen ezme ve salatalar beraber geldi. Pide sıcaktı ve lezzeti güzeldi. Yeşillikler özenle hazırlanmıştı, çok tazeydi. Grubun en çok hoşuna giden ezme oldu. Ezme aynı şekilde çok başarılıydı, günlük olduğu belliydi ve soğanı fazla değildi tam karardı. Üç tabak ezme yetmedi , üç tabak daha geldi.
Çorba beklentimi karşılamadı. Ben çok likit buldum. Ezo gelin çorbasını içerken pirinç ve bulguru ağızda hissetmek gerekir. Süzme mercimek çorbası havası vardı. Garsonumuz dönerlerini methedince ben de aşağıya inip bir tadına bakayım istedim. Döner bir gece önceden yoğurt, soğan ve tuz ile terbiye ediliyormuş. Lezzetini beğendim. Çok fazla satamadıkları için gazlı tezgah kullandıklarını söyledi. Döner denenebilir.
Gelelim pidelere, grup ağırlıklı olarak kıymalı pide siparişi verdi. Ben farklı olsun diyerek karışık pide söyledim. Bir arkadaşım kuşbaşılı istedi. Hepsinin tadına baktım.
En başarılı pidenin kıymalı pide olduğunu söylemek isterim. Hamuru ince, malzemesi ince kıyılmış ve dengeliydi. Lezzetini beğendim.
Benim karışık pidem daha kalın hamura sahipti. Yerken börek yiyormuşum hissi uyandırdı. Kuşbaşılı pide de güzeldi. Ama bir sonraki sefer tercihim kıymalı pide olacak.
Genel olarak hizmet kalitesinden ve yemeklerden memnun ayrıldık. Arkadaşlarım ezmeyi ve pidelerini beğendi.
.
Kıymalı pide 6 TL, karışık ve kuşbaşılı 8 TL., ayran 1,75 TL., ezo gelin çorba 3,75 TL. (az çorba 2TL.) olmak üzere toplamda 62,5 TL. hesap ödedik.
.
Adres: Ragıp Tüzün Cd. Oğuzlar Sk. No:202 Yenimahalle – Ankara
Tel: 312. 343 06 97 – 343 02 62