Tags

, , ,

> İskenderiye’den sonraki durağımız Kahire oldu. Kahire’de Conrad Otelinde 2 gün kaldık. Yukarıdaki resimde görülen manzara oteldeki odamızdan çekildi. Otel, yaklaşık 25 milyon insanın yaşadığı bir mega kent olan Kahire’nin şehir merkezinde yer alıyor. Kahire Kulesi’nin hemen hemen karşısı gibi ayrıca, Kahire Müzesi’ne 5 dk.lık mesafede.

2 gece Kahire’de geçirdik. Otel odamız oldukça güzeldi. Otelde toplam 26 kat bulunuyor. Açık havuzu mevcut. Kahire’de yer alan diğer uluslararası zincir otellere göre daha yeni bir otel olduğu söylendi.
Oda geniş ve güzel dekore edilmişti.
Banyosu büyüktü hem küvet hem de duş mevcuttu.
Akşam yemeklerini Jayda Restaurant’ta aldık. Aşağıdaki resimde görülen bölüm bizim için ayrılmıştı. Nil kenarında otelin 3. katında yer alıyordu. Yarı açık bir restauranttı. Akşamları hava, açık havada yemek yemek için uygun olduğu için hiç sıkıntı çekmeden oturabildik.
Jayda’da iki akşam yemek yedik. Ortamın ışığı yemeklerin fotoğrafını çekmeye müsait olmadığı için hiç fotoğraf çekemedim. İlk akşam set mönü şeklinde yemeğimizi aldık. Lübnan mutfağından örnekler sunan bir mönüydü, mönüyü başarılı bulduğumu söylemek isterim. İkinci akşam açık büfe hazırlanmıştı. Açık büfede sunulan tatlıların muhteşem olduğunu söylebilirim. Kekler, pastalar ve tatlılar özenle hazırlanmıştı. Krem karamel, cheesecake ve çikolatalı pastanın tadı hala damağımda.
Sabah kahvaltılarını lobby katında yer alan Nile Ballroom’da aldık. Açık büfeyi salonun ortasına boydan boya hazırlamışlardı. Bir bölüm çeşitli peynir ve şarküteri ürünlerinden oluşmaktaydı.
Büfenin bir başında taze sıkılmış meyve suları mevcuttu. Guava, greyfurt, portakal ve çilek suyu mevcuttu. Ben guava suyunu tercih ettim. Daha önce meyvesini yemiştim. Çok çekirdekli bir meyve tadı hoşuma gitmişti ama yemesi zahmetliydi. Hazır sıkılmış halini bulunca kaçırmadım. Afiyetle içtim.
Açık büfenin bir bölümü taze meyvelere ayrılmıştı. Elma, taze hurma, kavun, erik, portakal, armut ve kavundan oluşuyordu.
Sabah kahvaltıda sunulan ekmek, muffin, dognut, kruvasan ve kekler çeşit çeşitti, hepsi özenle hazırlanmıştı ve oldukça lezzetliydiler.
Kahire’de Otelde aldığımız iki kahvaltı ve iki akşam yemeğinin özenle hazırlanıp sunulduğunu ve lezzetli olduğu bir defa daha söylemek isterim.
.
Adres: 1191 Corniche El Nil 11221 Cairo Egypt.
Tel: + 202 2580 8000