Tags

, , ,

> İskenderiye’de öğle yemeği için Cafe Latino’ya gittik. Mekan iki ay önce bu yeni yerinde hizmet vermeye başlamış. Bina iki katlı ve denizin üzerine kurulmuş, alt katı açık teras, üst katı açılır camla çevrili üstü kapalı bir mekan.

Biz üst kata geçtik. İçerisi oldukça geniş ve ferahtı, oturma grupları rahattı.
Kalabalık bir grup olarak gitmemize rağmen servis başarılıydı.
Masamıza geçer geçmez sıcak pideler eşliğinde domates, salatalı ve maruldan oluşan salata tabaklarımız ve üzerine kimyon ve zeytinyağı ilave edilmiş tahin geldi. Salatayı pek beğenmedim çünkü sadece söğüş olarak hazırlanmıştı, bir sosu yoktu. Masada zeytinyağı ve limon da yoktu. Tahin güzeldi, kimyon yakışmıştı, tadımlık olarak yetti.
Ana yemek balıktı. Balık hakkında bir bilgiye ulaşamadım, yalnız lezzetli bulduğumu söyleyebilirim. İçi yeşilliklerle doldurulmuştu. Safranlı ve karidesli pilav, haşlanmış sebze ve kızarmış patates ile servis edildi. Pilav başarılıydı, beğenerek yedim. Sebzeler ve patates ise standarttı diyebilirim.
Kapanışı, üzeri tuzlu fıstıklı, çikolata soslu sıcak kek ile yaptık. Bir snickers sever olarak çikolatalı fıstıklı sıcak kek hoşuma gitti.
Adres: İskenderiye Sahil Yolu Üzeri.