Tags

, , , , , , ,

> Sivas’a gitmeden adını duyduğumuz Mis Kebap yirmi yılı aşkın süredir Sivaslılara hizmet veriyor. Sahibi Mevlüt Bey aşağıdaki fotoğrafta görülen küçük delikanlı. Babası rahmetli Abdurrahim Bey resimde köfte tezgahı başında çalışırken. Yani Mis Kebap aileden gelen tecrübenin ürünü.

Akşam sekiz gibi gittiğimizde tüm masalar doluydu, oturmak için biraz bekledik. Fırsat bu fırsat diyerek mangalda pişen etlerin fotoğraflarını çekip etrafı incelemeye koyuldum. Geniş dikdörtgen bir salon, açık bir mutfak ve alt katta bir yemek salonu daha var. Kebaplar gözünüzün önünde pişiyor.
.
Mis Kebap asıl döneri ile meşhurmuş. Biz gittiğimizde döner kalmamıştı. Benim niyetim zaten döner yemek değildi. Tavuk çorbası ile başladık. Didilmiş tavuk etleri oldukça boldu. Çorbanın lezzeti ve kıvamı çok iyiydi. Başlangıç olarak çok iyi geldi.
.
Ardından dana şiş ve tavuk şiş söyledik. Dana şişin özel olarak hazırlanıp terbiyelendiğini öğrendik. Ben dana şişi çok beğendim. Oldukça yumuşaktı ve ağızda kolayca dağılıyordu.
.
Tavuk şiş de kıvamında pişmişti, içi suluydu. Yerken insanı tıkamıyordu. Yanlız bize biraz tuzlu geldi. Garsonla konuştuğumuzda müşterilerin kebapları tuzlu tercih ettiğini, o nedenle yemekleri tuzlu yaptıklarını ama içeride tuzsuz isteyenlere yönelik kebapları olduğunu söyledi.
.
Tadına bakmak için bir porsiyonda köfte istedik. Köfteyi Kirli Ahmet‘in köfteleriyle karşılaştırınca biraz ince buldum. Lezzeti güzeldi. Tuz oranı diğer kebaplara göre azdı. Bizi mutlu etti.
.
Gecenin en güzel kısmı tabiki tatlıydı. Bitmesin diye önceden ayırttığımız havuç dilimlerini afiyetle yiyerek geçeye son noktayı koyduk. Havuç diliminin fıstıkları boldu. Hamuru çok ince açılmıştı, yerken “çıtır” sesi geliyordu ve şerbeti kıvamındaydı.
.
Bir tavuk çorbası, 6 porsiyon kebap, 3 havuç dilimi ve içecekler dahil toplam 64 TL hesap ödedik.
Fiyat, kalite ve temizlik olarak işletmeyi başarılı bulduğumu söylemek isterim. Gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.
.
Adres: Rahmi Günay Cd. No:8/B Sivas
Tel:346. 223 5244