Tags

, , , ,

> Mega Residence Hotel bünyesinde uzun yıllardan beri Ankara’da hizmet veren Schnitzel Restaurant hemen Hilton Oteli’nin karşısında yer alıyor.

Schnitzel Restaurant, uzun yıllar Mega Residence Otel’in en alt katında hizmet verdi. Otel, Bay Nihat ile anlaşınca Schnitzel Restaurant üst kata çıktı. Yaklaşık yirmi yıldır farklı vesileler ile bu restauranta gitmekteyiz. Üst kata taşındığından bu yana ilk defa bir kutlama amacıyla gittik. Dekorasyon hoşuma gitti. Ahşap ağırlıklı ve kırmızı renk hakim. Işıklandırma başarılı loş bir ortam var. Fazla ışık her zaman beni rahatsız eder.
.
Cumatesi akşamları canlı müzik var. Bir keman ve piyanodan oluşan ekip çigan ve tangonun güzel örneklerini sunuyor. Yıllardır tanıdığımız ekip aslında bir trio idi. İleri yaşta üç delikanlıdan oluşan ekipte yıllar içinde kopmalar oldu.
.
Mönüyü oldukta sade tutmuşlar. Farklı schnitzel seçenekleri ve alternatif oluşturmak için yaratılmış iki set mönü. Biz eşimle iki nolu set mönüyü tercih ettik. Mönüden roka salatasını tercih ettik. Roka salatasını çok seven Eşim salataya tam not verdi.
.
Ardından mozzarella pane geldi. Sunumu ve lezzeti çok güzeldi. Peynir tam kıvamında pişmişti.
.
Ben “Çeşitli Schnitzel” tercih ettim. Krema mantar soslu, acı soslu ve soğan soslu olmak üzere üç parçadan oluşuyordu. Pilav ve sote edilmiş mevsim sebzeleri ile servis edildi. Schnitzeller lezzet olarak Viyana’da Figlmüller ve Immervoll‘de yediklerimizden çok uzaktı. Dana eti oldukça sertti ve kurumuştu.
.
Eşim “Viyana Usulü Schnitzel” tercih etti. Patates salatası ile servis edildi. Patates salatası Viyana usulüne lezzet olarak yaklaştırılmaya çalışılmış ama tam olarak başarılı olunamamıştı. Eşimin eti de kuru ve sertti. Arzu ettiğimiz lezzeti yakalayamadık.
.
Gecenin sonunda, frambuaz soslu cheesecake ve elmalı strudel istedik. Cheesecake oldukça başarılıydı. Tam benim istediğim gibi yoğun ve yüksek peynir ve ince hamur tabanı ile beni çok memnun etti.
.
Elmalı strudeli Viyana usulünün biraz dışına çıkmış buldum. Viyana’da yediklerimiz daha az tatlı ve hafif iken burada yediğimiz Türk damak tadına daha yaklaştırılmış biraz daha tatlı ve ceviz ilave edilmiş şekilde sunuldu. Ama genel olarak lezzeti yerinde ve sunumu başarılıydı.
.
Genel olarak güzel bir akşam geçirdik. Schnitzel hariç diğer yediklerimiz oldukça başarılıydı. Eti kurutmadan pişirmeyi başarabilirlerse herşey dört dörtlük olabilir.

Adres: Tahran Cd. No:5 06700 Ankara

Tel: 312. 468 54 00
Advertisements