Tags

, , , ,

>

Berlin’de, Brandenburger Tor’u görmeye giderken arkadaşlarımdan birisinin “vay burada Maredo varmış kesinlikle gitmeliyiz” demesi üzerine bu steakhouse’u denemeye karar verdik.

Maredo, caddeye bakan dış kısmı dışında, geniş bir iç mekana ve onun devamında binanın iç avlusuna kadar uzanan geniş bir alana sahip. İç avlunun bir kısmını Alman ZDF Kanalı’nın Berlin Stüdyolarından biri olarak kullandığını öğrendik.
.
 Mönüsü oldukça geniş. Steak mönüsünde seçtiğiniz etin gramajına göre fiyat farklılaştırılması uygulanmış.
.
 Arjantin mutfağından da bazı örnekler sunulmuş. Ayrıca combo seçeneklerinin de başarıyla hazırlandığını söyleyebilirim.
.
 Resimde görülen orta pişmiş 300 gr. Rib-Eye Steak (17.50 EURO), patates kızartması ile servis edildi. 200gr., 300 gr. ve 400 gr. seçenekleri sunuluyor. Et tam kıvamında pişmişti ve yumuşacıktı.
.
 Alt resimde görülen Rib-Eye Steak (13.50 Euro) 200gr. iyi pişmiş olarak mısır ile servis edildi.
.
 Benim tercihim “Hacienda” oldu. Grill Platter Hacienda with beef and lamb, served with a Papa Asada with sour cream, fried onions and herb butter (15.90 Euro) 220 gr. dana ve kuzu etinden oluşan bir combo.

Papa Asada sour cream ile hazırlanmış kumpire verilen isim.

Hacienda’yı orta pişmiş tercih ettim. Combonun dana eti kısmı oldukça başarılıydı. Sulu ve yumuşaktı. Kuzu eti biraz sert geldi. Daha iyi olabilirdi. Genel olarak gerek sunum olsun, gerek lezzet olsun keyifli bir yemek oldu.
 6 kişilik yemek için 125 Euro hesap ödedik. Masadaki herkes yemeğinden memnun kaldı. Bizi Maredo’ya götüren arkadaşımıza teşekkür ettik. Berlin’e yolu düşenlere tavsiye olunur.

Adres:Unter den Linden, 10117 Berlin                                                                                       Tel: 030 20647871                                                                               Web:http://www.maredo.de/