Tags

, , , ,

> Prag’ta kaldığımız otele yakın bir cake shop – coffee house tarzı modern bir mekan dikkatimizi çekti. Aslında mağzalar zincirinin bir parçası olduğunu sonradan öğrendik. Prag’ta 17 adet dükkanları varmış. Prag haricinde dört şehirde daha hizmet veriyorlarmış.

 Bol alternatifin sunulduğu bu dükkanda otelimize dönmeden önce bir beş çayı içmeye karar verdik.
.
Kekler, tartlar ve tatlılar hemen ilgimizi çekti.
.
 Koláč ořechový (Nut Pie) (36czk) Eşimin ilgisini çekti. 88 gr olarak sunulan bu pie oldukça zengin bir tada sahipti. Malzemesi boldu ( fındıklı ve bademli) ve yerken ağızda güzel dağılıyordu.
.
 Ben, Dort Jablečný (Autumn Apple Pie) (39czk) tercih ettim. 155 gr olarak sunulan elmalı pie oldukça hafifti. Malzemesi bol pişme oranı iyiydi. Zevkle yedim.
.
 Ertesi sabah tekrar oraya uğradık ve trenle Viyana’ya geçerken yanımıza yolluk olsun diye birşeyler almaya karar verdik. Baget arası birşeyler olsun istedik.
.
Eşim, Neodolatelná bageta velká (Neodolatelna baguette double) (salmon, butter, dill, lettuce, lemon) (79czk). Başarılı ve doyurucu bir baget olduğunu söyleyebilirim.
.

Ben, Cortéz bageta velká (Cortez baguette double) (blue cheese, butter, chicken) (74czk) istedim. Et ve peynir her zaman hoşuma gitmiştir. Blue cheese ve tavuk uyumu başarılıydı.

“Paneria Kaprova”

Adres: Kaprova 3 – Valentinská, Praha 1                                                                                      Tel: 224 827 912                                                                                    Web:http://www.paneria.cz/