Tags

, , , ,

>Prag Kalesi içinde bir kaç cafe ve restaurant mevcut. Kale 70.000 m2 alana dağıldığı için dolaşmak zaman alıyor.

Dolaşırken acıkmışız, gezerken gözümüze kestirdiğimiz bir cafe olan Café Rožmberský Palác’a gidelim dedik. Burası Kale Meydanı’ndan Altın Yola doğru giderken sağ kolda kalıyor. Bulunduğu yer avlulu büyük bir ev aslında. Sonra cafe olarak dekore edilmiş.

Ben, Česnekový krém s krutony (Garlic Cream Soup with Croutons) (70 Kč / 2,80 €) istedim.
Kremalı sarımsak çorbası çok güzeldi. O kadar başarılı olacağını tahmin etmemiştim. Çorba çok dengeliydi. İçimi çok rahattı damakta bıraktığı lezzet iyiydi.
.
Eşim, Domácí bramboračka se sušenými houbami a bylinkami (Home-Style Potato Soup with Wild Mushrooms and Herbs) (80 Kč / 3,20 €) istedi. Patates çorbası Restaurant Mustek‘te içtiğimiz kadar lezzetli değildi. İçimizi ısıtmaktan öteye geçmedi.
.
Ben ayrıca, Staročeský guláš podávaný s čerstvým pečivem (Old Bohemian Goulash, Served with Fresh Bread) (130 Kč / 5,20 €) istedim. Tabakta servis edilen dana gulaş orta seviyedeydi. Etleri biraz sertti.  Kremalı sarımsak çorbasını tavsiye edebilirim.
.

Adres: Jiřská 2 119 00 Praha 1 – Hrad                                                                             Tel/Fax: +420 220 512 052                                                                                                               Web: http://www.caferozmberskypalac.cz/