Tags

, , , ,

>

 Restaurant Mustek, Wenceslas meydanının hemen alt kısmında “Na Mustku” ve “Provaznicka” caddelerinin kesiştiği köşede yer alıyor. Oldukça merkezi bir yerde bulunuyor.
 Mustek’te sigaralı ve sigarasız bölümler mevcut olup, 80 kişilik oturma kapasitesine sahip. İçerisi oldukça hoş dekore edilmiş.

Restaurantı gözümüze kestirip bir de mönüsüne baktıktan sonra içeri girmeye karar verdik. Eşim Bramborová Polévka (Potato soup) (potato, root vegetables, wild mushrooms, garlic, marjoram) (90czk) istedi.

Çorba kıvamlı ve lezzetli bir sebze çorbasıydı. Damak tadımıza uygundu.
.
Salata olarak, Šopský salát (Peasant salad) (tomatoes, peppers, cucumbers, Balkan cheese) (140 czk) istedik. Salata bol peynirli ve oldukça taze ürünlerden hazırlanmıştı. Sosunu ayrı olarak getirdiler. Çok lezzetli bir salataydı.
.
 Ben, Svatomartinská plněná kachna s nádivkou, knedlíky a zelí (Stuffed duck, bread and potato dumplings, red and white cabbage) ( (280g duck, chicken breast, smoked chicken thigh, sweet capsicum,rolls, eggs, cabbage, dumplings) (320 czk) istedim. Sunum, lezzet ve porsiyon olarak oldukça başarılıydı. Keyifle yedim.
.
 Eşim, Hovězí guláš pražského rychtáře s domácími špekovými a houskovými knedlíky (Beef goulash with crackling and bread dumplings) (150g beef, onion, garlic, ground paprika, crackling and bread dumplings) (320 czk) istedi.
.
 Dana gulaşın sunumu çok güzeldi. Dana eti çok iyi pişmişti. Yerken ağızda dağılıyordu. Lezzeti mükemmeldi. Çok başarılı buldum.
.
Çeklerin yöresel yemeklerinden yemek için iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum.
Adres: Na Mustku 8, Praha 1                                                                                                                                                            Tel: +420. 602 681 250                                                                                                                                                            Web: http://www.restaurantmustek.cz/