Tags

, , , ,

>Haftasonu Kentpark’a sinemaya gittik. Güzel bir filmin ardından birşeyler yemek için dolaşmaya başladık. O sırada aklımıza arkadaşlarımızın mangalevi hakkında söyledikleri geldi. Onların övgü ile bahsettiği mekanı bir görmek istedik.

Gittiğimizde sıra vardı. Görevli bir kağıda ismimizi yazdı. Oturmak için masaların boşalması beklerken hemen arkada Çağdaş Market’in meyve tezgahında duran sarı üzümü almak için hamle yaptım. O sırada görevli adımı haykırmış ama ben arkasında dururken sesini duymamışım. Masamızı bizden sonra gelen çifte vermiş. Bir sonraki masayı bize vererek kriz çözülmüş oldu.

Masaya oturur oturmaz garson geldi ve ne istediğimizi sordu. Biz ilk defa orada bulunduğumuz için bir mönüye bakmak istedik. O zaman salatanız soğanlı mı, yoksa soğansız mı olsun diyerek ilk siparişi almış oldu. Hemen masayı donattı.
.
 İki kişi olduğumuz için 1 lt ayran istedik. Ezmenin tadına bakarak yorumlara başladık. Ezme dolaptan çıkmıştı, mezeye biraz dolap kokusu sinmişti. Salatanın soğanları biraz büyük doğranmıştı. Limon ve zeytinyağı yoktu. Garsondan istedik ve şişe ile getirdiler. Ben ayçiçek yağı beklerken zeytinyağı ile karşılaşınca şaşırdım ama çok hoşuma gitti.
.
500 gr tavuk şiş söyledik. Siparişimiz bir türlü gelmedi. Garsona sorduğumda ocakçının şişleri yaktığını o nedenle yeniden şiş attıklarını söyledi ve biz beklemeye devam ettik. Sonunda tavuk şişlerimiz geldi. İçleri tam sevdiğim gibi sulu suluydu. Taze ekmek, salata ve ayran ile güzel gitti.
.
Ben birde köftenin tadına bakmak için 100 gr köfte istedim. Köfte standarttı. Ekstra bir lezzet bulamadım.

20 TL hesap vererek masadan kalktık. Merak ediyorsanız deneyebilirsiniz.
Adres: Kentpark AVM Pazaryeri No: 164/35
Tel : 312. 219 93 19
Fax: 312. 219 93 20
Ayrıca Çetin Emeç Bulvarında ve Macunköydeki Erciyes İşyerleri Sitesinde birer şubesi bulunmaktadır.