Tags

, , , ,

> Immervoll hakkında ilk bilgiyi Löplöpçüler’den aldım. Kendilerinin “Yıllardır Viyana’da yaşayan, Türk Hava Yollarına ve birçok havayoluna yiyecek-içecek hizmeti veren Do&Co’nun sahibi Atilla Doğudan, bir kaç sene önce ünlü gurmeler Ahmet Örs ve Mehmet Yaşin’i Viyana’da ağırladığında onları Figlmüller yerine Immervoll adlı restorana götürmüş” demesi üzerine ben de buraya gitmeliyim diye düşündüm.

Filgmüller’den önce Immervoll’e gittik. Immervoll’de dana schnitzel yapıldığını önceden öğrendiğim için büyük bir heyecan içinde ne istediğimi bilerek gittim.

 Immervoll üst resimde görüldüğü üzere, oldukça sade bir mekan. Saat 18 sularında gittik. Bir kaç masa doluydu. Eşim önden Endapfel – Steinpilzcremesuppe (Potato cream soup with yellow boletus mushrooms) (3.80 Euro) kremalı mantarlı patates çorbası istedi. Figlmüller’de içtiğinden daha farklıydı. Farkı doğuran krema ve baharatlar oldu.

Porsiyon olarak oldukça doyurucu bir çorba. Sunumu güzel. Kızarmış ekmekler ayrı bir lezzet katmıştı.

 Çorbanın ardından Wiener Schnitzel mit Erdapfelsalat (Original Viennese Veal Scallop with Potato) (17.50 Euro) söyledik. Viyana usulü schnitzel bildiğim kadarıyla dana etinden yapılıyor. Burada dana schnitzel yemek beni heycanlandırıyordu.

 Schnitzel ile birlikte patates salatası geldi. Salata resimde görüldüğü gibi biraz sulu (soslu değildi) üzeri minik doğranmış frenk soğanları ile servis edildi. Salatayı çok beğenmedik. Onun üzerine Grüner Salat (Green Salat) (2.90 Euro) yeşil salata istedik.

 Dana schnitzel oldukça başarılıydı. Et yumuşaktı, kıvamında pişmişti. Yerken ağızda kolay dağılıyordu. Yalnız tek kusuru etin üzerini kaplayan yumurta, galeta unu harcının biraz fazla tuzlu olmasıydı. Tuzlu oluşunu yanında yeşil salata yiyerek dengeledik.

Dana schnitzel yemek adına gidilebilir ama ben ve eşim Figlmüller’i daha çok sevdik. Hem schnitzeli hem de salatası daha başarılıydı.

Adres: Weihburggasse 17, Vienna 1010, Austria
Tel: +43 1 513 52 88