Tags

, , , , ,

>

Tatilimiz devam ederken rotayı Bodrum’dan Ölüdeniz’e çevirdik. Ölüdeniz, son gördüğümüzden bu yana oldukça değişmiş. Zeytin bahçeleri yerini küçük oteller ve restaurantlara bırakmış.

 Akşam yemeği için bir restaurant ararken gözümüze Cherry Chow takıldı. Mönüsünü inceledik. Et ve balık seçenekleri beğendik ve denemeye karar verdik. Peynirli salata, kalamar tava, ızgara çipura ve karidesli soslu büftek siparişi verdik.

Sıcak lavaş ve yanında tereyağı ile salatamız geldi. Lavaş güzeldi. Salatayı beğendik. Peyniri bol ve güzeldi. Bir çok yerde olduğu gibi salatada zeytinyağı değil ayçiçek yağı kullanıyorlardı. Salatanın puanını ve dolayısıyla işletmenin puanını biraz kırdık.
.
Kalamar, dondurulmuş kalamardı. Zaten görüntüsünden de anlaşılıyor. Sosu ve lezzeti iyiydi ama insar ister istemez Gümüşlük’te yediği o güzel kalamarları hatırlıyor ve iç geçiriyor.
.
 Eşimin balığı aşağıdaki resimde görüldüğü gibi servis edildi. Balık istediğimiz gibi pişmişti. Kemiğinden ayrılacak kadar. Kemiğe etin temas ettiği nokta kırmızı olmayacak, beyazladığı an alınacak. O zaman balık sulu sulu oluyor. O noktayı geçirirseniz. Balık kurumaya başlıyor. Oldukça taze ve lezzetliydi.
.
 Benim büfteğim güzeldi. Eti yumuşaktı. Az-orta arası pişsin dememe rağmen ortanın biraz üzerinde pişmişti ama sosu başarılı olduğu için yerken pişme derecesi göz ardı edilebiliyordu.
.
Genel olarak memnun kaldık. Mekan ferah, çalışanlar ilgili. Her türlü soru ve sorununuza çözüm bulmaya çalışıyorlar. Yemekler lezzetliydi. Soslu ızgara etlerinin mönüde ayrı bir yeri olduğunu söylüyorlardı. Ben de katılıyorum.