Tags

, ,

>

Bodrum’un içinde dolaşırken insan ister istemez kalabalığı geçen yıl ile karşılaştırıyor. Bu yıl gördüğümüz kadarıyla önceki yıllara göre Bodrum daha az kalabalık. Eskiden Barlar Sokağı’nda insanlar omuz omuza yürürken bu yıl çok rahat yürünebiliyor. Daha çok yerli turist var.

Bu yıl, Bodrum’un içinde daha önce görmeye alışık olduğumuz restaurant ve barların bazılarının isim değiştirdiğini gördük. İşletmeler mi el değiştirdi yoksa isim ve dekor mu değiştirdiler bilemiyorum ama değişiklikler hemen göze çarpıyordu.

Bodrum’daki bir diğer değişiklikte iki tane Starbucks’ın ve bir Burger King’in açılmış olması. Bodrum Sahil ve Bodrum Kale adı altında yer alan Starbucks’lar en çok müşterilerin olduğu yerlerdi diyebilirim.

Barlar Sokağı’nın devamında Hilmi Uran Meydanı’nda yer alan Burger King Kale manzarası ile fast food severlere hizmet vermeye başlamış. Yabancı turistlerin yoğunlukta olduğunu söyleyebilirim.

Bodrum eski günlerini arar olmuş gibi geldi bana. Umarım yeni cafe ve restaurantları ile kaliteyi gözeterek, müşteri memnuniyeti dikkate alarak Bodrum’a gelenleri güzel hizmet verirler ve evlerine mutlu bir şekilde gönderirler.