Tags

, , ,

>
Bugün sizlere Burger Story’den bahsedeceğim. Kentpark AVM’de yer alan bu işletme Timboo Cafe ile kardeş kuruluş. Metin Usta’nın gözetiminde işler yürüyor. Mekan oldukça sade. Fast food mantığına göre hazırlanmış. Tam öğle üzeri gittik. Bütün masalar doluydu. Oturmak için on dakika bekledik. Garsonlar oldukça ilgili ve güler yüzlüydü. Bizimle beraber masa için bekleyenler vardı. Sıra gözetilerek masalara alındık. İşletmeyi tebrik ederim.

Ben Karamelize Soğanlı Burger istedim. Eşim 1940 White Castle Special Burger istedi. Başlangıç olarak Dufour Sigara Böreği tercih ettik. Burgerlarımızı orta pişmiş istedik. Dufour sigara börekleri çıtır çıtır ve sıcaktı. On beş dakika içinde burgerlarımız geldi. Hemen incelemeye koyuldum. Eti istediğim gibi orta pişmişti. Lezzeti yerindeydi. Patatesler çıtırdı, yağ çekmemişti.

Eşimin istediği 1940 White Castle Special Burger üç adet 65 gr.lık köfteden oluşan mini burgerlardı. Mönüde içinde yer fıstığı ezmesi olduğu yazıyordu ama ancak birinde fıstık ezmesi tadı alabildik. Kalabalıktan dolayı gerekli özeni gösteremediklerini düşünüyorum. Mini burgerlar yanında gelen Rokfor sos başarılıydı.

Genel olarak yemekten memnun kaldık. Mönüyü başarılı buldum. 11 çeşit dana burger, 3 çeşit geçmişten özel burger ve 3 çeşit tavuk burger olmak üzere oldukça fazla seçenek sunulmuştu.
Belki biraz ekmek üzerinde çalışılması gerekiyor. Daha lezzetli bir ekmek güzel olabilir. Sunumun tabakta yerine sepette yapılması güzel olabilir.

 2 burger, 2 kola , 1 dufour sigara böreği için 50 TL hesap ödedik.

  Adres : Kentpark AVM, Zemin Kat Z-49A Eskişehir Yolu 7. km – Ankara

Tel: 312. 444 74 77