Tags

, , ,

>Pazar günü Panora’da biraz dolaştıktan sonra yemek yemek için önceden planladığımız gibi Num Num Cafe’ye gittik. Dışarıdan bakıldığında cafenin derinliği ve arkada terası olduğu belli olmuyor. İçeriye girince ambiyansını beğendim. Amerikan tarzı cafelerin o ahşap ağırlıklı insanı huzur veren yapısı dikkatimi çekti. Çalışanların kıyafetleri, mönü, siparişlerin alını tarzı, hizmet, mutfak tam anlamıyla yaratılmak istenen tarz ile uyum içindeydi. Num Num’ın yaratıcısı Mehmet Gürs tarzı çok güzel oturtmuş. Tebrik ediyorum.

Ben, Hickory Barbeque Burger seçerken eşimin tercihi Steakhouse Bonfile oldu. Burger ve Bonfileyi orta pişmiş istedik. Sunum çok güzeldi. Burger tam Amerikan tarzı sepette geldi. Yanında bol kızarmış çıtır patates ve coleslow ile servis edildi. Hamburger köftesi Balıkesir’de yetiştirilen erkek danaların kürek kısmından sinirleri tek tek ayıklanarak ve iki defa çekilerek çok az zeytinyağ ilavesi ile elle şekil verilerek hazırlanıyormuş. Hamburger köftesini beğendim. Tek çekilmiş olsaydı benim daha çok hoşuma giderdi. Ama birçok insan çift çekilmiş olanını tercih ediyor. Baharat kullanılmamış olması da köfte için bir artıydı. Tek sorun köfteyi orta pişirememiş olmalarıydı.
Steakhouse Bonfile fırında double baked patates, ızgara soğan, fırında sebzeler ve otlu sarımsaklı tereyağ ile servis edildi. Bonfile marine edilmişti. Demir tavada pişirilmişti. Et bonfile olduğu için oldukça yumuşaktı. Izgara soğan ve fırında sebzeler kıvamında pişmişti. Patates double baked olduğu için biraz kabuğu sertleşmişti. Patatesin üzerinede bir parça tereyağı güzel olabilirdi. Patates yerine sarımsaklı ekmekte hoş olurdu. Bonfileyi de orta pişirememişlerdi.
Yemekten sonra yemeği beğenip beğenmediğimiz, etin pişme derecesinden memnun olup olmadığımız sorulduğunda gerekeni söyledik. Etin pişme ayarının yapılmaya çalışılıyor olması sevindirici ancak Amerika’da bunun standartı sağlanmış. Et iç ısısını ölçen termometreler ile standart yakalanmışken biraz geriden geldiğimizi söylemek zorundayım.

 Hesap geldiğinde iki adet suyun parasının hesaba ilave edildiğini tespit ettim. Garson özür dileyerek gerekli düzeltmeyi yaptı. Keşke böyle bir hata olmasaydı.

 Eşim de, ben de yemeklerden ve ortamdan memnun kaldık. Bir fırsatını bulunca yine gitmeyi istiyoruz. İki kişilik yemek ve iki kola toplam 56 TL hesap ödedik.

 Adres: Panora AVM Turan Güneş Blv. No:182 Oran – Ankara

Tel: 312. 490 45 115